logo F1online.sk

Verstappen: Red Bull sa plne sústredí na vylepšenie tohtoročného auta

Max Verstappen
© Red Bull Content Pool
Slavomír Dzuričko
Slavomír Dzuričko23. 6. 2021

Max Verstappen ako aktuálny líder priebežného rebríčka jazdcov potvrdil, že jeho tím Red Bull sa plne sústrední na vylepšenia do tohtoročného auta. Ide tak o odlišný prístup od niektorých konkurenčných tímov, ktoré sledujú vývoj smerom k budúcoročnému monopostu.

„Všetci na trati aj v továrni pracujú na plné obrátky a teraz musíme len naďalej tlačiť, aby sme tento rok vyhrali ďalšie preteky,“ povedal Verstappen pri rozhovore s novinármi.

„Vidíme, že každý pretekový víkend je z hľadiska konkurencieschopnosti iný a nikdy nevieš, kde stojíš, kým nie si na trati. Nikdy nevieš, čoho sú schopní ostatní,“ pokračuje priebežný líder rebríčka jazdcov.

Blíži sa dvojica podujatí v Rakúsku. Verstappen na domácom okruhu tímu Red Bull, s názvom Red Bull Ring, už dva krát vyhral a svoju šancu vidí aj tentokrát. Karty však môže zamiešať dážď resp. búrky, ktoré boli ohlásené v rámci predpovede počasia.

„Veľmi sa teším do Rakúska, pretože je to samozrejme ako domáca veľká cena a vďaka možnosti absolvovať dva preteky je to ešte lepšie,“ uviedol Verstappen.

„Pretekať tu je vždy pekné a na Red Bull Ringu sme dosiahli dobré výsledky, no nikdy nie je nič zaručené. Musíme opäť dobre nastaviť auto, prečítať si podmienky a reagovať na ne,“ povedal stále len 23-ročný pilot tímu Red Bull.

„Neviem, aké bude počasie, ale určite očakávam, že to bude opäť veľmi tesné. Dozvieme sa, keď tam prídeme, ale dúfajme, že môžeme zaznamenať dva veľmi dobré víkendy,“ uzavrel Verstappen.