logo F1online.skF1online.sk

Bottas: Auto je oveľa lepšie ako v piatok v Bahrajne

Valtteri Bottas
© Twitter/Mercedes
Milan Kubala
Milan Kubala16. 4. 2021

Vyzerá to tak, že aj Bottasove simulátorové seansy, na ktorých Mercedes skúšal jedno nastavenie monopostu za druhým, prinieslo svoje ovocie. V piatok v Imole Mercedes pôsobil lepším dojmom ako pred tromi týždňami na okruhu Sachír. Zlepšenie cíti i Valtteri Bottas, ktorý sa po piatku postavil pred novinárov s úsmevom na tvári.

“Tento víkend sa začal pozitívne, som oveľa spokojnejší s balansom auta,” otvoril svoje hodnotenie Valtteri Bottas, najrýchlejší muž oboch piatkových tréningov, aj keď vždy len o pár stotiniek sekundy. Chrbát mu vždy kryl Lewis Hamilton, čo je pozitívna správa pre garáž Mercedesu. “Z auta mám oveľa lepšie pocity ako počas prvého dňa v Bahrajne.”

“Posunuli sme sa dopredu, čo je naozaj dobré. Stále si však nemyslíme, že by sme mali najrýchlejšie auto. V sobotu sa v tomto smere musíme zlepšiť. Stále máme podobné problémy ako v Bahrajne, len nižšej intenzity. Nie je to dokonalé, ale sme len na druhom podujatí z 23, takže dúfam, že budeme mať čas to napraviť,” nádejá sa držiteľ 57 pódiových trofejí.

Max Verstappen, ktorý bude aj v Imole najväčším súperom Mercedesov, stratil v prvom tréningu len 0,058 sekundy. V tom druhom kvôli problémom nejazdil, a tak hrozba zo strany Red Bullu nepôsobí tak vážne. Bottas očakáva, že v sobotu sa červení býci vrátia.

“Dnes sme zo strany Red Bullu nevideli to najlepšie, ale uvidíme to zajtra v tretej časti kvalifikácie. Niet pochýb, že budú rýchli,” usudzuje pilot Mercedesu. “Celé štartové pole od stredu až po čelo vyzerá byť dosť tesné.”

Súvisiace články

Diskusia