Giovinazzi sa v tomto roku Räikkönenovi priblížil: Stále mám pred sebou veľa práce | Magazín F1 - F1online.sk

Giovinazzi sa v tomto roku Räikkönenovi priblížil: Stále mám pred sebou veľa práce

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Alfa Romeo

Antonio Giovinazzi bol podľa mnohých už jednou nohou preč z Formuly 1. Vo svojom druhom roku sa síce dokázal zlepšiť, no na jeho miesto si už brúsili zuby silní mladíci z akadémie Ferrari. Rodák z Martina Franca napokon svoju pozíciu uhájil a ďakovať za to môže aj svojim zlepšeným výkonom.

„Povedal by som, že som sa v tomto roku dosť zlepšil. Cítil som sa oveľa komfortnejšie, nielen v aute, ale aj v tíme a všetkým naokolo,“ zhodnotil svoj druhý rok vo Formule 1 Giovinazzi, ktorého cituje Motorsport.com. „Je to niečo, čo vo svojej kariére hovorí každý mladý pretekár, v prvej sezóne ste nervóznejší a všetko je pre vás nové. Teraz mi to príde prirodzenejšie.“

„Samozrejme, stále existuje množstvo vecí, ktoré treba zlepšiť a presne o to sa budem v budúcej sezóne snažiť. Chcem urobiť ďalší krok.“

Pre hodnotenie Antoniovho výkonu v tejto sezóne použijeme porovnanie s tímovým kolegom, čo je vždy to najobjektívnejšie kritérium. Na body skončil interný súboj remízou 4:4, no čo ostatné ukazovatele?

  • Kvalifikačné porovnanie: Giovinazzi 9:8 Räikkönen
  • Pretekové porovnanie: Giovinazzi 4:9 Räikkönen
  • Počet kôl pred tímovým kolegom: Giovinazzi 421:453 Räikkönen

Celkovo tak mal Räikkönen mierne navrch, no ani zďaleka tak výrazne, ako v roku 2019, kde až na kvalifikácie absolútne dominoval Iceman:

  • Body: Giovinazzi 14:43 Räikkönen
  • Kvalifikačné porovnanie: Giovinazzi 9:10 Räikkönen
  • Pretekové porovnanie: Giovinazzi 2:16 Räikkönen
  • Počet kôl pred tímovým kolegom: Giovinazzi 305:882 Räikkönen

Je tak zrejmé, že najväčšie zisky dosiahol taliansky pilot v nedeľných pretekoch a s týmto záverom súhlasí aj sám Antonio.

„Myslím, že tých oblastí je viacero, no jedná sa najmä o preteky samotné, pretože tie boli vlani jednou z mojich slabín,“ myslí si Giovinazzi. „V prvých kolách to vlani takisto nebolo úžasné, no v tomto roku to už bolo celkom dobré. A taktiež v pretekovom tempe sa mi podaril slušný progres.“

„Určite mi v tom pomohlo aj sledovanie Kimiho, pretože on je podľa mňa stále jeden z najlepších na rošte. Takže áno, celkovo som spokojný s vlastným pokrokom, no stále mám pred sebou veľa práce,“ uzavrel Giovinazzi.