Hamilton verí, že McLaren môže o rok bojovať o titul | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton verí, že McLaren môže o rok bojovať o titul

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/McLaren

Lewisa Hamiltona môžeme bez preháňania označiť za odchovanca McLarenu, kde vyrastal pod ochrannou rukou Rona Dennisa. V britskom tíme jazdil v rokoch 2007-2012, vyhral s ním 21 pretekov a pre McLaren získal doteraz posledný jazdecký majstrovský titul (2008). Aj po odchode do Mercedesu sa na adresu svojho bývalého tímu vyjadruje v dobrom, pričom medzi priaznivcami McLarenu má stále početnú fanúšikovskú základňu.

Keď sa McLaren potácal na dne štartového poľa, tak sa Hamilton verejne vyjadroval, ako ho regres svojho materského tímu mrzí. „McLaren mám stále vo svojom srdci. Nie je ľahké vidieť, ako takto trpia, zvlášť pri vedomí, ako boli historicky úspešní a konkurencieschopní. Cítim sa zle, keď ich vidím bojovať s Manorom na dne štartového poľa,“ zneli slová Lewisa Hamiltona zo septembra 2015, keď McLaren zažíval doslova príšernú sezónu.

Dnes je tradičná britská značka v úplne inej pozícii. McLaren po ôsmich rokoch dosiahol na tretie miesto v Pohári konštruktérov a v kvalifikácii v Abú Zabí stratil Lando Norris na pole position len 0,251 sekundy. „Teším sa, keď vidím McLaren takto blízko k čelu. Je skvelé, že majú na konci sezóny dobré auto. S naším motorom môžu budúci rok bojovať priamo s nami. Aj pre fanúšikov by bolo skvelé, ak by sme na čele videli bitku troch tímov,“ vyhlásil Lewis Hamilton.

Vo Wokingu budú počas zimnej pauzy pracovať aj na integrácii staronovej pohonnej jednotky Mercedes do svojho šasi. McLaren už v hybridnej ére s motormi Mercedes jazdil, bolo to v sezóne 2014. Z pohľadu fungovania i manažmentu to bol však prakticky úplne odlišný tím od toho dnešného. „Naše partnerstvo s Mercedesom sa od prvého stretnutia vyvíja veľmi dobre. Je to veľmi otvorená spolupráca,“ hovorí šéf McLarenu Andreas Seidl. Britský tím spolupracoval s nemeckou automobilkou v rokoch 1995-2014.

„Ľudia v Brixworthe sú veľmi skúsení. Zažili ešte aj predchádzajúcu spoluprácu s McLarenom. Toto nám pomohlo. Zároveň je však jasné, že toto je iné partnerstvo než to z minulosti. Mercedes má teraz v F1 svoj vlastný tím, my sme jeho zákazník,“ pokračoval Andreas Seidl, ktorý stál za návrhom prejsť z motorov Renault na motory Mercedes.

„Integrácia pohonnej jednotky Mercedes prebieha veľmi dobre. Som presvedčený, že už na prvé preteky budúcej sezóny prídeme v dobrej forme,“ uzavrel šéf McLarenu.