Red Bull potvrdil podpísanie zmluvy so Sergiom Pérezom | Magazín F1 - F1online.sk

Red Bull potvrdil podpísanie zmluvy so Sergiom Pérezom

fotka k článku undefined
zdroj: Racing Point

Tím Red Bull Racing vydal tlačové stanovisko, ktorým potvrdil podpísanie zmluvy so Sergiom Pérezom. Kontrakt platí pre rok 2021 a Pérez vďaka nemu nahradí Alexa Albona.

Checo doposiaľ pôsobil v Racing Pointe a prekvapujúco vyhral nedávnu Veľkú cenu Sachíru. Podával vynikajúce výkony a prestup do kvalitného tímu si vďaka ním doslova vyžiadal.

Albon podľa tlačovej správy ostane “dôležitým členom tímu” a bude zastávať pozíciu testovacieho a rezervného jazdca. Koncentrovať sa bude na “vývoj pre rok 2022, prácu na simulátore a na testovanie pneumatík”.

Pérez prišiel do F1 ešte v roku 2011 a za ten čas odjazdil 191 veľkých cien. Pôsobil v tímoch Sauber, McLaren, Force India a v jej nástupníckom Racing Pointe. Na svojom konte má jedno víťazstvo a dovedna desať pódií.

“Alex je ceneným členom tímu a o tomto rozhodnutí sme premýšľali dlho a tvrdo,” uviedol šéf tímu Christian Horner. “Dopriali sme si čas na preverenie všetkých relevantných dát i výkonov, na základe čoho sme sa rozhodli, že Sergio bude správnym jazdcom na to, aby bol v roku 2021 kolegom Maxa. Tešíme sa na to, ako ho privítame v Red Bulle Racing.”