McLaren: Strata na autá pred nami je obrovská | Magazín F1 - F1online.sk

McLaren: Strata na autá pred nami je obrovská

fotka k článku undefined
zdroj: Pirelli Motorsport

McLaren obsadil v práve skončenej sezóne tretie miesto konštruktérskeho šampionátu, ale jeho šéf Andreas Seidl si uvedomuje, že ho čaká ešte obrovské množstvo práce. Lídri sú totiž veľmi ďaleko.

McLaren uzavrel novú investičnú zmluvu so silným americkým konzorciom a od budúceho roku budú jeho autá poháňať motory Mercedes. Sú to dve značné pozitíva a z tohto pohľadu vyzerá všetko veľmi dobre.

„Musíme ostať realisti,“ varoval Seidl. „Napriek dobrému výsledku, ktorý sme tento víkend dosiahli a napriek skvelému výsledku majstrovstiev, teda tretiemu miestu, veľmi presne vieme, ako na tom sme. Strata na autá, ktoré sú pred nami, je obrovská. Hlavne teda na auto Mercedesu.“

Predstavitelia McLarenu otvorene priznali, že potrebujú modernizovať svoj veterný tunel, simulačné zariadenia i samotný simulátor. Vraj potrvá pár rokov, kým stajňa bude môcť zaútočiť na také zoskupenie ako Mercedes.

„Najdôležitejšie je aktuálne to, že tím pod vedením Jamesa Keya vyrobil veľmi konkurencieschopné auto. V porovnaní s minulým rokom je to krok vpred. Bolo skvelé vidieť, že napriek všetkým pandemickým výzvam išiel tím naplno tak po stránke inžinierstva, ako aj samotnej produkcie. Neprestajne prinášal novinky a zlepšoval výkon auta,” pokračoval Nemec.

„Určite je super zakončiť ročník tak, že sme mali tretie najrýchlejšie auto. Na druhej strane však dobre vieme, aká veľká je naša strata na Mercedes. Tú nestiahneme len tak z roka na rok. Vieme, že máme mnoho deficitov jednak po stránke organizácie a jednak po stránke infraštruktúry. Potrebujeme to napraviť.“

„Máme pripravený jasný plán, ako tieto deficity stiahnuť. Chce to čas. Určite však verím, že ak urobíme z hľadiska tímu tieto veci správne, za pár rokov môžeme stiahnuť straty,“ dodal Andreas Seidl.