Seidl o výhode McLarenu v bitke o tretie miesto: Nesmieme sa tým nechať uniesť | Magazín F1 - F1online.sk

Seidl o výhode McLarenu v bitke o tretie miesto: Nesmieme sa tým nechať uniesť

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/McLaren

McLaren urobil v Bahrajne veľký krok k úspechu v bitke o tretie miesto v Pohári konštruktérov. Na tretej priečke má 17-bodový náskok na Racing Point a dokonca 27-bodový na Renault.

Carlos Sainz si zopakoval turecký scenár. Aj tam štartoval pätnásty a skončil piaty. „Ďalší skvelý návrat z pätnásteho miesta na piate! Celkovo to pre nás bol veľmi dobrý deň, zvlášť v kontexte toho, ako veci vyzerali pred pretekmi,“ povedal Carlos Sainz.

Španiel štartoval z hĺbky štartového poľa a aby sa posunul vyššie, potreboval aj po strategickej stránke urobiť niečo inak než konkurenti. Ako jediný odštartoval na najmäkších pneumatikách, na ktorých vydržal 21 kôl.

„Odjazdil som veľmi silný prvý stint, na mäkkých pneumatikách som obehol viacerých súperov. Mäkké gumy mi vydržali dlhšie než stredné u ostatných jazdcov. Aj druhý stint na strednej zmesi bol veľmi dobrý, preskočil som oba Renaulty a priblížil som sa k Landovi. Boli to skvelé preteky, v ktorých sme získali možno kľúčové body do Pohára konštruktérov,“ doplnil Carlos Sainz, ktorý v Bahrajne bodoval prvýkrát vo svojej kariére.

Lando Norris pred rokom v Bahrajne skončil šiesty a získal prvé body v F1, teraz svoje umiestnenie ešte vylepšil. Do cieľa prišiel na výbornom štvrtom mieste, pričom ak by preteky trvali o niečo dlhšie, mohol si trúfať aj na pódium. V záverečnom stinte sťahoval Alexa Albona, ktorý sa trápil s pneumatikami.

„Po dlhej dobe sme zažili výborné preteky. Všetko vyšlo perfektne. Vyšli mi oba štarty, po ktorých som bol v silnej pozícii pred Renaultmi. Mali sme správnu stratégiu a urobili sme všetko, čo bolo potrebné pre dobrý výsledok. Je to jeden z našich najlepších tímových výsledkov a skvelý návrat po sobote,“ vyhlásil Lando Norris.

Mladý Brit si po prvom štarte poškodil v súboji s Gaslym predné krídlo, ktoré pri červenej vlajke beztrestne vymenil. „Mali sme aj trochu šťastia. Po prvom štarte som sa vyhýbal potenciálnej kolízii, avšak poškodil som svoje auto. Dali sme ho dokopy a celý čas sme mali veľmi dobrú rýchlosť. Môžeme byť hrdí a šťastní. Tlačili sme na to až dokonca a po odstúpení Péreza sme získali ďalšie body. Pre nás vydarený deň,“ hovorí Norris.

Šťastím žiaril aj šéf tímu Andreas Seidl. „Výborná práca v podaní našich pilotov, tímu na trati i v továrni, a taktiež od našich kolegov z Renaultu. Po štarte z deviateho a pätnásteho miesta predstavuje štvrté a piate miesto v cieli ďalší skvelý návrat a 22 dôležitých bodov. Preteky sme dobre zvládli po stránke voľby pneumatík, stratégie i pitstopov,“ povedal Andreas Seidl.

McLaren je blízko k fantastickému tretiemu miestu, na ktorom skončil naposledy v roku 2012, no pred nami sú ešte dve preteky a aj Bahrajn ukázal, že v F1 sa môže stať čokoľvek. Sedemnásťbodový náskok na Racing Point je však veľmi sľubný.

„Nesmieme sa tým nechať uniesť. Naším cieľom pre posledné dve preteky musí byť kvalifikovať sa na lepších pozíciách, o čo sa pokúsime už o týždeň,“ dodal Andreas Seidl.