Ferrari chce so Sainzom zorganizovať januárové testy | Magazín F1 - F1online.sk

Ferrari chce so Sainzom zorganizovať januárové testy

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/McLaren

Sezóna sa nám chýli ku koncu a spolu s ňou sa chystá aj veľké prepisovanie mien na kokpitoch. Nový dostane i Carlos Sainz, ktorý si bude musieť zvykať na monopost Scuderie. Tá mu to chce uľahčiť a preto na január pripravuje testy.

V piatok to na tlačovke šéfov tímov potvrdil Mattia Binotto, ktorý rovnako ako Carlos Sainz, považuje jeden a pol dňa predsezónnych testov za žalostne málo na dôkladnú prípravu pilota na nové prostredie a nové auto.

“Určite, že jeden a pol dňa pre každého jazdca je veľmi krátka doba, je to veľmi málo času,” konštatuje Mattia Binotto. “Samozrejme, že sa pre Carlosa snažíme niečo zorganizovať, aby sme zabezpečili, že bude zabehnutý pri práci s tímom, inžiniermi, autom, naším spôsobom fungovania a procedúrami.”

Toto sa dá robiť aj v monoposte z roku 2018, čo chce Scuderia využiť. “Simulátor bude v tomto smere dôležitý. Na simulátore sa dá pracovať s pretekárskym tímom, inžiniermi a technikmi. Momentálne sa však snažíme zorganizovať — niekedy na január — jazdy so starším autom. To aby sme sa ubezpečili, že si zvykne na náš tím, procedúry a ľudí.”

Nie všetky tímy majú možnosť oprášiť staršie autá a zajednať si okruh. Daniel Ricciardo, ktorý prestupuje do McLarenu, takúto možnosť nebude mať z jednoduchého dôvodu; McLaren počas zimy prechádza na pohonné jednotky od Mercedesu. Staré Renaulty už nemá.

“Žiaľ nemáme možnosť jazdiť v starom monoposte. Kvôli zmenám po stránke pohonnej jednotky na to nie sme pripravení. Nakoniec však platí, že disponujeme nejakými obmedzenými zdrojmi, pri ktorých musíme prijať rozhodnutia o tom, ako ich minieme, aby sme maximalizovali ich prínos. My sme rozhodli, že organizovať niečo takéto má nižšiu prioritu ako niektoré ďalšie položky,” vysvetlil Andreas Seidl, šéf McLarenu.

Pre Ricciarda bude pripravený dôkladný integračný plán. “Na tom pláne pracujeme so všetkými oddeleniami — technické, komunikačné, marketingové. Od prvého januára chceme začať s Danielovou integráciou — čo najrýchlejšie, ako to bude možné.”

“Myslím si, že máme dobrý plán, ako to chceme spraviť. Samozrejme, pri trojdňových testoch je to výzva, ale také sú pravidlá. Nebudeme míňať energiu na horekovanie, aké je to nanič. Proste sa s tým musíme zmieriť.”

“Daniel je veľmi skúsený pilot a aj v tíme máme skúsených chlapcov. Pristupujeme k tomu s dávkou pozitivity. Som si istý, že na prvých pretekoch už budeme v dobrej forme,” vyjadril nádej Seidl.