Ricciardo mohol mať triumf z Le Mans, zablokoval ho Red Bull | Magazín F1 - F1online.sk

Ricciardo mohol mať triumf z Le Mans, zablokoval ho Red Bull

fotka k článku undefined
zdroj: Renault Sport

Daniel Ricciardo mohol byť v úzkej skupine jazdcov, ktorí majú na konte víťazstvo z Veľkej ceny Monaka i z 24-hodinovky v Le Mans a do budúcna mohol pomýšľať na zisk atraktívnej trojkoruny. Napokon však veci neklapli tak, ako mali, a trofej z Le Mans dvíhal nad hlavu niekto iný.

Rokovania s Andreasom Seidlom, vtedajším šéfom Porsche v Le Mans, v skratke spomenul Daniel Ricciardo počas štvrtkových tlačoviek. V roku 2014 sa mal s ním zhovárať práve o tom, že v nasledujúcej sezóne sa stane jedným pilierom trojčlennej posádky za Porsche, ktoré počas toho víkendu nasadilo až tri autá.

“Andreas je chlapík, teším sa, keď s ním budem môcť pracovať,” hovoril Daniel Ricciardo, ktorý si už v Renaulte pomaly balí veci, aby vyrazil do McLarenu. “Prvýkrát, keď som s ním bol v kontakte, bol asi rok 2014. Trochu sme tlačili na to, aby som skúsil Le Mans s Porsche. Trochu sme sa o tom bavili.”

Andreas Seidl v Bahrajne potvrdil, že skutočne o Danielovi Ricciardovi uvažoval ako o reálnom kandidátovi. V Le Mans si mal osedlať auto s číslom 19, ktoré nakoniec aj celú Le Mans vyhralo. Tešila sa posádka v zložení Nico Hülkenberg, Nick Tandy a Earl Bamber.

“Ako už Daniel poznamenal, kedysi sme sa zhovárali. Žiaľ, nedostal povolenie od Red Bullu, aby sa pripojil k nášmu projektu,” prezradil, v čom bol háčik, Andreas Seidl. “Myslím si, že by to pre nás bola zaujímavá skúsenosť, nuž a tiež preňho. To auto, v ktorom mal jazdiť, totižto nakoniec vyhralo Le Mans.”

Keď to neklaplo s Danielom Ricciardom, Porsche siahlo po Nicovi Hülkenbergovi, vtedy pilotovi Force Indie. Nemec sa napokon tešil z veľkolepého víťazstva, keďže na druhé auto s posádkou v zložení Mark Webber, Brendon Hartley a Timo Bernhard získal celé kolo.

“Daniel bol vždy jedným z tých jazdcov, ktorých kariéry som sledoval. Vždy sa mi páčili jeho výkony na trati, ale tiež jeho vystupovanie ako človeka — tá pozitivita je niečo, čo je pre mňa dôležité. Je dôležité mať ju v tíme. Som rád, že to nakoniec klaplo a teším sa na to, ako sa ku nám v januári pripojí,” dodal Seidl.