Seidl a Sainz sú proti 23 pretekom, skôr by privítali rotačný princíp | Magazín F1 - F1online.sk

Seidl a Sainz sú proti 23 pretekom, skôr by privítali rotačný princíp

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/McLaren

Veľká cena regiónu Emilia Romagna bola zaujímavá v tom, že išlo len o dvojdňový súťažný víkend; v sobotu sa konal jeden voľný tréning, po ňom kvalifikácia a v nedeľu preteky. Uvažuje sa o tom, že v budúcnosti by takýchto podujatí mohlo byť viac.

Výhoda podobného postupu spočíva v tom, že členovia tímov by boli o niečo menej zaťažení a do kalendára by sme mohli popratať viac podujatí. Už v budúcom roku ich bude 23, čo je poriadne veľa.

„Nie som fanúšik kalendára zloženého z 23 pretekov. Myslím si, že 20 bohato postačí,“ skonštatoval šéf McLarenu Andreas Seidl, ktorý v tejto súvislosti predniesol iný návrh.

„Osobne by som radšej privítal rotačný princíp,“ zamyslel sa. „To by totiž znamenalo, že by sme do kalendára mohli pridávať nové podujatia, ale pravidelne by sme navštevovali rôzne miesta.“

Fanúšikovia nie sú celkom spokojní napríklad s tým, že v budúcom roku v kalendári opäť neuvidíme Mugello, Imolu, Nürburgring, Portimao a ani Istanbul. Všetko sú to pritom pekné okruhy.

K dvojdňovému súťažnému víkendu povedal pár slov aj pretekár McLarenu Carlos Sainz. „Nepáči sa mi plán, podľa ktorého by sme mali mať viac dvojdňových podujatí,“ povedal Španiel.

„Sme predsa cirkus a keď cirkus príde do mesta, musí fanúšikov nejako osloviť a niečo v nich zanechať. Ak by sme niekde prišli len na dva dni, tak sa to nepodarí. Fuk a sme preč…“

„V tomto roku sme mali možnosť dobre vidieť, že existujú okruhy, na ktorých vie F1 ponúknuť skvelú šou. Toto konštatovanie však neplatí o všetkých okruhoch v kalendári. Každých pár rokov by sme tu podľa mňa mali mať okruhy ako Imola, Portimao alebo Mugello, aby sme zažili väčšiu variabilitu. Osobne by som bol radšej, ak by to bolo takto. Myšlienka mať viac pretekov, ktoré trvajú menej dní, sa mi až tak nepozdáva,“ dodal Carlos Sainz.