Hamilton chváli Bottasa: Takéto niečo nedokáže veľa ľudí | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton chváli Bottasa: Takéto niečo nedokáže veľa ľudí

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Skrátený víkend v Imole Bottasovi zatiaľ praje. V kvalifikácii získal svoju pätnástu pole position, vďaka čomu sa z neho stáva veľký favorit na dnešné víťazstvo. Lewis Hamilton svojho kolegu po kvalifikácii vyzdvihol slovami, že vo Formule 1 je len málo jazdcov, ktorí by dokázali jazdiť tak dobre ako Valtteri Bottas.

Treba uznať, že Bottasovi prvá polovica súťažného víkendu zvykne vyhovovať. Rozdielová je tá druhá, v ktorej sa aj rozdávajú body. Nuž a na tie je Bottasovo majstrovské konto relatívne chudobné.

Na sobotňajšej tlačovej konferencii dostal Lewis Hamilton otázku, čo hovorí na Fínov výkon. “Naozaj si nemyslím, že by bolo treba toho nejako veľa vravieť, veď, prepána, akurát získal pole position, stojí predo mnou.”

“Ja mám viac pole positions ako hocikto iný, takže to nie je o tom, že by som ja bol slimák. On odvádza výbornú robotu. Myslím si, že tento výsledok hovorí sám za seba a ja k tomu už nemusím nič dodávať.”

“On vždy prehovorí na trati, čo je na Valtterim skvelé. Úprimne, nemyslím si, že tu máme veľa jazdcov, ktorí by dokázali spraviť to, čo dokazuje on. Mám pred ním obrovský rešpekt,” prezradil šesťnásobný šampión.

Valtteri Bottas je zatiaľ odsúdený na to, že ho fanúšikovia budú vnímať len ako “toho druhého” v Mercedese. Nemá pocit, že je verejnosťou tak trochu podceňovaný?

“Nad tým, ako ma ľudia hodnotia, veľmi nepremýšľam. Podľa mňa nie je správne sa koncentrovať na túto oblasť. Niekedy zožnete kritiku, myslím si, že to sa stane každému. V živote je to bežné, vždy sa objavia ľudia, ktorí sa vás snažia potopiť,” hovorí Bottas. “Ja sa to snažím premeniť na pozitívnu energiu a využiť to na posilnenie sa.”

“Nie som teda vhodný človek na to, aby som súdil, či som podceňovaný alebo preceňovaný. Nemal by som o tom premýšľať. Ja sa sústreďujem len na moje jazdenie, snažím sa získať pole position a víťazstvá. To je moja práca, a to chcem robiť,” zhrnul fínsky pretekár.