V Racing Pointe po sobote sklamanie: Nečakali sme, že budeme takí pomalí | Magazín F1 - F1online.sk

V Racing Pointe po sobote sklamanie: Nečakali sme, že budeme takí pomalí

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Racing Point

Racing Point sa usadil na treťom mieste pohára konštruktérov a drží si tesný náskok. V Imole však monopost RP20 svoje kvality nepotvrdil. Veľmi zlú formu má najmä Lance Stroll, ktorý od “koronakauzy” v Nemecku očividne nie je vo svojej koži.

Do nedeľných pretekov odštartuje Sergio Pérez z jedenásteho, Lance Stroll až z pätnásteho miesta. Mexičan mal pritom postup doslova na dosah ruky. V Q2 totiž siedmy najrýchlejší Charles Leclerc zajazdil čas 1:15.017s, jedenásty Sergio Pérez 1:15.061s. Siedme a jedenáste miesto tak delilo len 44 tisícin sekundy. Checo však bude mať oproti súperom výhodu, keďže do pretekov má voľnú ruku pri výbere pneumatík.

„Nuž, uvidíme. Nečakali sme, že dnes budeme takí pomalí, no zajtra sa môže stať čokoľvek. Môže to byť výhoda,“ povedal po kvalifikácii Sergio Pérez. „Nie je to však ideálne. Bolo to veľmi tesné, delilo nás len pár stotín. Auto by však v pretekovom tempe malo byť o trochu lepšie. Snáď nám to zajtra pomôže k lepšiemu výsledku.“

Mexičan predsa len môže byť spokojnejší, než jeho tímový kolega Lance Stroll. Ten nadviazal na nevýrazný výkon z Portugalska a aj v Imole sa trápi. Z Q1 podstúpil len so šťastím (Kimi Räikkönen sa na chvíľu dostal pred neho, no riaditeľstvo pretekov mu jeho čas za prekročenie traťových limitov škrtlo) a v Q2 urobil niekoľko chýb, vďaka čomu ho porazil aj George Russell na Williamse.

Niet preto divu, že Kanaďanovi pred mikrofónom do reči nebolo. „Nemyslím, že som na to až príliš tlačil, bol som skrátka pomalý, takže sa musím pozrieť, prečo to tak bolo. Bola to frustrujúca kvalifikácia. Neboli sme skrátka rýchli.“