Giovinazzi: Moja budúcnosť nezávisí od Kimiho rozhodnutia | Magazín F1 - F1online.sk

Giovinazzi: Moja budúcnosť nezávisí od Kimiho rozhodnutia

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Alfa Romeo

Antonio Giovinazzi je vo Formule 1 druhý rok. Jeho postup však má ďaleko od toho, aký predviedol pred dvoma rokmi Charles Leclerc. Rodák z Martina Franca sa tešil veľkej podpore Sergia Marchionneho a jeho taliansky pas mu do F1 určite dopomohol. Po dvoch rokoch je však na mieste otázka, či si zaslúži miesto medzi motoristickou smotánkou.

Niekoľko pekných (najmä kvalifikačných) výsledkov, fantastické úvodné kolá pretekov a pozitívna bodová bilancia v tomto roku (hoci len pomerom 3:2) s Kimim Räikkönenom. To sú Giovinazziho hlavné tromfy pri jeho snažení o zotrvanie vo Formule 1. Bude to však stačiť? Predsa len celkovo nie sú jeho výkony lepšie, než Icemanove. Navyše, Ferrari má teraz „plný zásobník“ nádejných juniorov, ktorí sú hladní po sedačke v Alfe Romeo.

„Myslím, že v konečnom dôsledku to nie je moje rozhodnutie. Ako vždy hovorím, sústredím sa na svoju prácu, ktorou je jazdenie, zvyšok už nie je na mne,“ povedal Giovinazzi novinárom v Portugalsku. „Uvidíme, čo sa udeje vo Ferrari a Alfe Romeo a potom padne rozhodnutie.“

„V prvom rade dúfam, že rozhodnutie príde čo najskôr. Mojim cieľom je byť na štartovom rošte sezóny 2021. Rád by som zostal s Alfou Romeo, pretože pre mňa je to dôležitý tím, keďže tu som začal svoju kariéru vo Formule 1. Rád by som pokračoval, ale ako som už povedal, rozhodnutie nezávisí odo mňa, veľa sa špekuluje a hádam sa čoskoro dozvieme odpoveď,“ dodal taliansky pretekár.

Paradoxne by však Giovinazzimu mohol „pomôcť“ jeho súčasný tímový kolega. Ak by sa Kimi napokon rozhodol skončiť, boli by Antoniove šance určite väčšie. Samotný pretekár si to však nemyslí.

„Nemyslím, že to záleží od jeho rozhodnutia. Neviem ako sa Kimi rozhodne, ale z môjho pohľadu to nezáleží od toho, či bude pokračovať alebo skončí. Bude to spoločné rozhodnutie Ferrari a Alfy Romeo,“ dodal Giovinazzi.