Seidl: Chceme vylepšenia priniesť čo najskôr | Magazín F1 - F1online.sk

Seidl: Chceme vylepšenia priniesť čo najskôr

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/McLaren

McLaren ešte stále drží tretie miesto v pohári konštruktérov. Po nedeľných pretekoch však pokojne môže spadnúť na piate. Taká je realita veľmi tesného boja tria McLaren – Renault – Racing Point. Záleží na maličkostiach, kto spraví menej chýb, uspeje.

Boje v strede poľa sú o detailoch. Stačí drobné zaváhanie a súperi to hneď využijú. Na vlastnú nepripravenosť doplatil v sobotu Racing Point, ktorý podcenil zdravotné problémy Lanca Strolla a nepovolal Nica Hülkenberga o deň skôr. Naproti tomu McLaren doplatil najmä na počasie. Tím priviezol do Nemecka ďalší balík úprav, ktorý si však kvôli zrušenému piatku nemohol poriadne vyskúšať.

Tím sa preto rozhodol stratégiu rozdeliť. Nový balík poputoval do garáže Carlosa Sainza, so starým jazdil Lando Norris. Španiel sa napokon kvalifikoval desiaty, britský mladík ôsmy. To nie je tak úplne výsledok, aký by si v McLarene priali. Súperi z Ferrari a Renaultu zaváhanie konkurentov využili a do nedeľných pretekov odštartujú z lepších pozícií.

„Chceme sa v boji o tretie miesto pohára konštruktérov udržať tak dlho, ako to len bude možné,“ povedal šéf McLarenu Andreas Seidl. „Musíme tak auto neustále zlepšovať a robiť pokroky. Prišli sme s novým nosom, čo je pochopiteľne veľký zásah do aerodynamického konceptu.“

„Tomuto smeru však veríme, keďže z dlhodobého hľadiska nám ponúka väčší potenciál. Teraz náš pretekársky tím na trati a vývojový tím doma v továrni potrebuje všetko dôkladne zanalyzovať, aby sme presne vedeli, čo nám to z pohľadu času na kolo prinesie.“

„Našim hlavným cieľom bolo priniesť vylepšené diely čo možno najrýchlejšie. Chceme čo najrýchlejšie zistiť, ako na tom sme a čo ešte treba korelovať, a to pôjde len jazdou na trati. Preto sme sa tak rozhodli,“ dodal Seidl.