Wolff ľutuje svoje slová na adresu Verstappena: Nebolo to odo mňa veľmi inteligentné | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff ľutuje svoje slová na adresu Verstappena: Nebolo to odo mňa veľmi inteligentné

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes

Kruh sa uzavrel. Toto Wolff bol po Veľkej cene Talianska dosť podráždený a znevážil rekordné zápisy Red Bullu a Maxa Verstappena, po čom si vypočul nemálo kritiky. Po dvoch týždňoch predstúpil pred novinárov opäť a svoje slová oľutoval.

Aj keď vyhral Max Verstappen desať veľkých cien v rade, čo sa ešte nikdy nikomu vo Formule 1 nepodarilo, nemal Toto Wolff pocit, že by sa mal postaviť a zatlieskať tomuto úspechu. Ba čo viac, jeho zápis označil za „dobrý iba pre Wikipediu, čo aj tak nikto nečíta“.

Nuž, asi si viete predstaviť, aká reakcia nasledovala. Nielen fanúšikovia Red Bullu označili Wolffa za lúzra, ktorý nevie prehrávať. Okrem toho, púšťať sa do mediálnych prestreliek nie je veľmi múdre, keď už dávno nemáte šancu najlepšieho čo i len ohroziť. Keď Rakúšan vychladol, svoju chybu si vraj uvedomil.

„Nuž, keď sa pozriete na moje vyjadrenia, tak za daných okolností to asi nebola tá najinteligentnejšia vec, ktorú som mohol povedať,“ priznal Wolff pred novinármi v Singapure.

„Vždy to však bolo súčasťou mojej mentality. V skutočnosti som to prevzal od Nikiho Laudu, ktorý svoje trofeje vymieňal za umývanie auta. U mňa doma nenájdete veľa spomienkových predmetov a pripomienok na moju pretekársku kariéru, pretože tieto veci pre nás dvoch nikdy neboli dôležité,“ povedal Wolff.

Šéf Mercedesu sa nakoniec prinútil povedať, čo mal vysloviť už pred dvoma týždňami. Vtedy v Monze sa od neho očakávalo, že ocení úspech Red Bullu a ich prácu, ktorá priviedla tento tím až k prelomeniu mnohých rekordov.

„Formula 1 je meritokracia. Počas tohto roka som často hovoril, že majstrovstvá sveta vyhrajú len tí najlepší a treba uznať, akú skvelú prácu odviedol Red Bull,“ povedal Wolff s dvojtýždňovým oneskorením.

„Na konci si odnesú ďalšiu veľkú trofej, ktorá je tou najcennejšou. Najlepší jazdec v najlepšom aute nakoniec získa titul majstra sveta,“ dodal Wolff.