Výkonnosť Ferrari prekvapila aj Ferrari: Nenecháme sa uniesť, sľubuje Leclerc | Magazín F1 - F1online.sk

Výkonnosť Ferrari prekvapila aj Ferrari: Nenecháme sa uniesť, sľubuje Leclerc

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Ferrari

Je to druhý víkend po sebe, čo Ferrari púta pozornosť v pozitívnom zmysle slova. Nikto nečakal, že Scuderia obsadí v oboch voľných tréningoch prvé a druhé miesto. Ako sa nakoniec ukázalo, nečakalo to ani samotné Ferrari. Pilot červeného tímu Charles Leclerc však sľubuje, že sa dobrým začiatkom víkendu nenechá nikto v garáži uniesť.

Monačan ovládol prvý tréning pred svojím tímovým kolegom, potom v druhom si obaja pozície vymenili a zavŕšili perfektný deň pre Ferrari. Nečakali sme to a nečakala to ani partička z Maranella, ktorá sa však snaží vnímať situáciu realisticky a s dávkou pokory.

„Áno, sme prekvapení, a nie, nenecháme sa uniesť,“ povedal jednoznačne po skončení piatkového programu Leclerc. „Očakávame, že ostatné tímy ukážu v sobotu viac zo svojho skutočného potenciálu.“

„Nemôžeme sa nechať uniesť, ale je pravda, že minimálne v piatok sme takúto výkonnosť neočakávali. Je to pre nás dobrý začiatok, ale musíme sa sústrediť na seba a dúfajme, že v sobotu ukážeme minimálne niečo podobné ako dnes,“ povedal Charles.

Čo z toho Ferrari nakoniec dokáže vyťažiť? To je veľký otáznik. V sobotu budú podmienky a situácia pomerne odlišné, takže sa môžeme dočkať ďalších zmien v poradí a ďalších prekvapení.

„Z auta som mal hneď od začiatku celkom dobrý pocit. Je to trochu rozdiel v porovnaní s Monzou, kde som sa v piatok trápil s veľmi ťažko zvládnuteľným autom. Poučili sme sa však z toho a pred týmto víkendom zvolili inú cestu. Hneď od prvého výjazdu bolo vyváženie skvelé, takže som veľmi rád, že sme zmenili prístup. Je skvelé pokračovať v napredovaní počas víkendu po takomto prvom dni,“ povedal spokojne Leclerc.

„Stále však musíme pred sobotou urobiť krok vpred. Presne na túto úlohu sa v súčasnosti plne sústredíme a uvidíme, čo s tým ešte môžeme urobiť,“ povedal Monačan.

„Určite to bude veľmi tesné. Ako som povedal, očakávam, že ostatní v sobotu výrazne zrýchlia. Dúfam, že nás nečakajú žiadne nepríjemné prekvapenia a neocitneme sa menej konkurencieschopnej pozícii, ale zatiaľ sa zdá byť všetko v poriadku a snáď to bude platiť aj v sobotu,“ uzavrel Leclerc.