Monza by mala Ferrari lepšie sedieť. Neviem, či to bude stačiť na pódium, hovorí Leclerc | Magazín F1 - F1online.sk

Monza by mala Ferrari lepšie sedieť. Neviem, či to bude stačiť na pódium, hovorí Leclerc

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Veľká cena Talianska je pre Ferrari vždy náročný podnik. Celý týždeň obklopuje pilotov a tím veľká pozornosť, záujem fanúšikov a obrovský tlak. Keď sa však všetko podarí, ako napríklad Charlesovi Leclercovi v roku 2019, odmena je poriadne sladká.

Keby sa Ferrari tento víkend podarilo dostať aspoň na pódium, pri dominancii Red Bullu by sme to mohli považovať za malé víťazstvo. Konkurencia však bude obrovská, tlak silný a Scuderia nemá nič isté.

Faktom však je, že Monza je dobrým miestom na zakrytie slabín monopostu SF-23. Problémy s vyvážením či rýchlymi zákrutami nebudú na tejto trati hrať takú rolu. Na tomto okruhu je dôležitá rýchlosť na rovinkách a mechanický grip. Tri tohtoročné pódiové umiestnenia vybojoval Charles Leclerc v Baku, v Rakúsku a v Spa, čo sú všetko podobné trate ako Monza. Ferrari bolo okrem toho silné aj v Montreale, čo je taktiež podobný okruh.

„Povedzme, že to nie je úplne rovnaká trať ako Spa,“ povedal opatrne Charles Leclerc pred štartom talianskeho víkendu. „Monza je však svojimi charakteristikami Belgicku bližšie než Zandvoort a Budapešť.“

„Mali by sme byť o niečo konkurencieschopnejší. Neviem, či to bude stačiť a dostaneme sa do boja o pódium, ale naozaj v to dúfam. Určite pre to urobíme maximum,“ dodal Leclerc.

Čo však všadeprítomný tlak? Veď ten sám osebe môže vyššie spomenuté charakteristiky trate či výhodu domáceho prostredia úplne znegovať. Ako každý domáci víkend sprevádzalo Ferrari množstvo sprievodných podujatí a stretnutí so sponzormi či fanúšikmi. Kým normálne začína pre jazdcov a tímy súťažný víkend vo štvrtok, v prípade Veľkej ceny Talianska a Ferrari štartuje už od pondelka.

Ferrari tento víkend ešte okorenilo špeciálnym lakovaním na počesť ich tohtoročného víťazstva v Le Mans. Mimochodom, stále je to jediný triumf, ktorý v tomto roku dokázali vybojovať tímy Ferrari vo Formule 1 a WEC.

„Milujem to! Zvlášť logo zo starej školy sa mi páči asi najviac. Je nádherné a zbožňujem to,“ povedal Leclerc.

„Máme šťastie, že ako pilotom Ferrari sa nám dostáva podpory všade na svete, ale keď prídeme sem do Talianska, je to úplne iná úroveň. Bol to náročný týždeň, ale zároveň veľmi vzrušujúci.“

„Som si istý, že celý tím to motivuje. Naozaj sa teším, až vyjdeme na trať, a dúfam, že tento víkend zakončíme skvelým výsledkom,“ dodal Charles.