V treťom tréningu sme videli tri červené vlajky a najrýchlejší čas Maxa Verstappena | Magazín F1 - F1online.sk

V treťom tréningu sme videli tri červené vlajky a najrýchlejší čas Maxa Verstappena

fotka k článku undefined
zdroj: Getty Images/RB Content Pool

Tretí tréning na VC Holandska poznačil dážď. V ťažkých podmienkach sme videli až tri červené vlajky, celý rad prebrzdení, výletov mimo trať a šmykov. Bezproblémové jazdy nezaznamenal ani Max Verstappen, no napokon bol zo všetkých najrýchlejší. Po jeho najlepšom pokuse sa stopky zastavili na hodnote 1:21,631.

Max Verstappen trochu netradične opustil boxy už ako prvý. Chcel sa ukázať pred domácimi fanúšikmi a potešiť ich, no namiesto toho ich poriadne zamrazil. V tretej zákrute stratil kontrolu nad monopostom a takmer skončil v bariére. Našťastie všetko dobre dopadlo a bez následkov zostal aj jeho neskorší prejazd cez štrk v jedenástej zákrute.

Náročné podmienky však najrýchlejší monopost v poli nezastavili. Najbližšie sa k Maxovi Verstappenovi dostal George Russell. Brit zaostal o necelé štyri desatiny. Tretie miesto si vybojoval Sergio Pérez s rovným sekundovým mankom.

Fernando Alonso sa na vode ukázal v dobrom svetle a patrí mu štvrté miesto pred Lewisom Hamiltonom a Alexom Albonom. McLareny sa dlho pohybovali na popredných priečkach, ale v závere tréningu a v najlepších podmienkach sa prepadli. Piastri je siedmy, Lando Norris desiatky.

Medzi touto dvojicou ešte evidujeme Valtteriho Bottasa a Charlesa Leclerca. Monačan mal dnes obrovské problémy v prvej zákrute, kde až trikrát prebrzdil a takmer trafil bariéru. Našťastie preňho jeho monopost zakaždým zastavil pár centimetrov pred múrom.

Problémy mali aj mnohí ďalší, najmä v spomínanej prvej zákrute, kde ťukol do bariéry Esteban Ocon, ale napríklad aj v klopenej tretej zákrute či v jedenástke. Menoslov jazdcov vám neprinesieme, pretože by bol veľmi dlhý.

Tretí tréning prerušili tri červené vlajky. Už po desiatich minútach Günthera Steinera naštval Kevin Magnussen, ktorý skončil v bariére. Prečo to šéfa tímu tak nasrdilo? Už v tretej zákrute výjazdového kola zničil predné krídlo, ktorých má Haas nedostatok. Treba poznamenať, že v piatok jedno “odpásol” Nico Hülkenberg.

O druhú červenú vlajku sa postaral Kuan-jü Čou z Alfy Romeo. Čínsky jazdec sa ocitol v štrku za predposlednou zákrutou, odkiaľ sa už nedokázal vyhrabať. Monopost sa nepoškodil, ale vo zvyšnej časti tréningu sme ho už nevideli.

Posledné prerušenie ide na vrub Liama Lawsona. Nováčik v kokpite AlphaTauri sa roztočil za predposlednou zákrutou, jemne sa obtrel o bariéru a zostal stáť v protismere. Riaditeľstvo pretekov pre istotu vyvesilo červenú vlajku, no Lawson sa následne dokázal rozbehnúť a vrátiť k mechanikom. Pre mladíka to bola skúška ohňom.

Image

Na záver pripomeňme, že máte poslednú možnosť zapojiť sa do súťaže na našom FB o zájazd pre dve osoby na VC Talianska!

LIVE

Live sa skončil