V prvom tréningu bol najrýchlejší Verstappen. Hülkenberg poškodil nové predné krídlo | Magazín F1 - F1online.sk

V prvom tréningu bol najrýchlejší Verstappen. Hülkenberg poškodil nové predné krídlo

fotka k článku undefined
zdroj: Screenshot/FOM

Po letnej prestávke sa vraciame do súťažného kolotoča. Zabudnite však na ospalý návrat do práce, pretože v Zandvoorte sa už roztočila pravá formulová párty. Prvý voľný tréning so sebou priniesol niekoľko zaujímavých okamihov a najrýchlejší čas domáceho miláčika Maxa Verstappena.

Z výsledkov prvého voľného tréningu ťažko čokoľvek súdiť. Desiatke tímov štvrťhodinu pred koncom narušila program nehoda Nica Hülkenberga, ktorý sa roztočil v predposlednej zákrute. Náraz nebol tvrdý, ale smeroval na novučičké predné krídlo Haasu, ktorých tento tím nemá k dispozícii mnoho. To nie je pre americký tím príjemná situácia.

„Zdá sa, že poškodené je len predné krídlo, ale to je úplne nové. Máme ešte jeden kus, ale musíme sa rozhodnúť, či budeme riskovať a nasadíme ho v piatok popoludní alebo si ho necháme na sobotu,“ povedal krátko po nehode pre televíziu Sky boss stajne Günther Steiner.

Tréning bol reštartovaný asi desať minút pred koncom a väčšina pilotov sa vyhrnula na trať na mäkkých pneumatikách. Najrýchlejší čas nakoniec zajazdil domáci miláčik Max Verstappen pred Fernandom Alonsom a Lewisom Hamiltonom.

Veľmi dobrý výsledok zapísali aj piloti Williamsu s Alexom Albonom na piatom a Loganom Sargeantom na siedmom mieste. V najlepšej desiatke nájdeme aj Péreza, oboch pilotov McLarenu, Júkiho Cunodu a Estebana Ocona.

Okrem Hulka stojí na strane sklamaných aj Lance Stroll, ktorý v prvom tréningu odjazdil len jedno inštalačné kolo a tím ho pre problém s pohonnou jednotkou povolal späť do boxov.

Neblysli sa ani piloti Ferrari, ktorí však zvolili špecifický tréningový program. Robert Švarcman, ktorý nahradil v prvom tréningu Carlosa Sainza, skončil na devätnástom mieste pred Strollom. Charles Leclerc je klasifikovaný ako šestnásty. Ani jeden z pilotov Scuderie, rovnako tak Alfy Romeo, však nenasadil mäkké pneumatiky, takže viac zo svojej výkonnosti odhalia až v druhom tréningu.

FOM

LIVE

Live sa skončil