Leclerc o 200-miliónovej špekulácii: Takú zmluvu by som chcel! | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc o 200-miliónovej špekulácii: Takú zmluvu by som chcel!

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Štvrtkové tlačovky v Holandsku boli ideálnou príležitosťou uviesť na pravú mieru niektoré špekulácie, ktoré sa objavili počas letnej prestávky. Jednou z nich bola aj senzačná novinka, že Charles Leclerc už podpísal novú zmluvu s Ferrari, ktorá ho môže udržať v tíme až do roku 2029. Nie je prekvapivé, že Monačan túto správu poprel, ale s úsmevom hodil „udičku“ svojmu šéfovi slovami, že s takou ponukou by bol absolútne spokojný.

Leclerc má podobne ako Sainz platnú zmluvu do roku 2024. Budúcnosť oboch bola v poslednom období predmetom špekulácií, ale jazdci aj ich šéf svorne tvrdia, že na rokovania majú čas.

Tento mesiac sa však objavili špekulácie, že Leclerc si so svojimi šéfmi podal ruky a podpísal nový kontrakt, ktorým sa údajne zaviazal zotrvať vo Ferrari do konca sezóny 2026, pričom rôzne opcie by ho mohli udržať v Maranelle až do roku 2029. Zmluva z neho pritom mala urobiť jedného z najlepšie platených jazdcov so súhrnným platom takmer 200 miliónov eur.

„Takú zmluvu by som bral, keďže z môjho pohľadu vyzerá ako skvelý obchod!“ zvolal Leclerc so širokým úsmevom na holandskej tlačovke. Následne však opäť poprel, že by sa s Ferrari dohodol.

„Nie, žiadna nová zmluva nebola podpísaná a žiadne diskusie neprebiehajú. V určitom okamihu však určite začneme hovoriť,“ povedal Charles.

„Moje zámery sú jasné. Neviem, aké zámery má tím, ale nemám veľké obavy. Momentálne to nie je priorita. Zatiaľ sa len chceme pokúsiť čo najviac zlepšiť auto a dostať sa späť do boja o víťazstvá. Potom sa uvidí, ale keď príde záver sezóny, začneme diskutovať,“ dodal Leclerc.

Monačan pôsobí omnoho uvoľnenejším dojmom než jeho tímový kolega Carlos Sainz, ktorý dal jasne najavo, že chce novú zmluvu uzavrieť do začiatku novej sezóny. Jasne vyhlásil, že v minulosti podpisoval zakaždým ročný kontrakt a táto neistota na športovca a jeho výkonnosť vplýva negatívne. Charles naproti tomu pôsobí dojmom, akoby mu to bolo takmer jedno.

„Nestanovil som si žiadne konečné termíny,“ vyhlásil Leclerc. „Neponáhľam sa. Stále mám pred sebou rok a pol, čo sa zdá byť svojím spôsobom málo, pretože mám podpísaný päťročný kontrakt. Chýlime sa teda ku koncu, ale stále máme dosť času.“

„Keby som mal obavy, pravdepodobne by som začal diskusie skôr, ale tie nemám. Všetko by malo byť v poriadku. Diskusie ešte nezačali, ale stačí mi, keď tak urobíme na konci roka,“ dodal Leclerc.

Ten so stoickým pokojom odráža akékoľvek obavy alebo špekulácie. S ľadovým výrazom v tvári po asi tisíci raz odrazil aj dohady o jeho nedôvere k Ferrari alebo jeho vedeniu.

„Plne dôverujem Fredovým plánom. Je veľmi ťažké povedať, či sa nám podarí zvrátiť situáciu o dva mesiace, o rok alebo o tri roky. Dúfam, že to nebudú tri roky, ale som celkom presvedčený, že toto je správny prístup,“ hovorí Leclerc o svojom staronovom šéfovi.

„Prichádzajú k nám noví inžinieri. Máme plán posilniť tím v nasledujúcich rokoch a podľa mňa je to správna cesta. Fredova vízia pre tento tím má plne presvedčila. Rozhodne sa posúvame správnym smerom. Ako dlho to bude trvať? To neviem,“ dodal Charles.