V prvom toskánskom tréningu najrýchlejší Bottas, Verstappen a Leclerc | Magazín F1 - F1online.sk

V prvom toskánskom tréningu najrýchlejší Bottas, Verstappen a Leclerc

Valtteri Bottas
zdroj: Twitter/Mercedes-AMG F1

Prvý toskánsky tréning sa nám niesol v pokojnom duchu. Ruch na trati však bol pomerne veľký, čo nutno pripísať na vrub okruhu, s ktorým tímy nemajú veľké skúsenosti. Najrýchlejší čas zajazdil Valtteri Bottas.

Nádherná scenéria Toskánska i skromne zaplnené tribúny. To je niečo, čo pred štartom prvého tréningu na Veľkú cenu Toskánska muselo potešiť oko každého fanúšika. Oko fanúšikov určite potešilo aj výročné lakovanie Ferrari vo farbách burgundskej červenej. A autá Scuderie sa s ním posunuli vyššie, než sme boli v posledných dvoch víkendoch zvyknutí.

Najrýchlejše však opäť boli čierne sfarbené monoposty Mercedesu. Najrýchlejší čas v piatok napoludnie zajazdil Valtteri Bottas, ktorý už získava povesť akéhosi „tréningového špecialistu“. V tréningoch totiž Lewisa Hamiltona poráža už pomerne pravidelne, no v kvalifikáciách a pretekoch zaostáva. Druhý za Bottasom sa umiestnil Max Verstappen a tretí domáci Charles Leclerc, čo je prvá indikácia toho, že by Ferrari v Mugelle mohlo byť silnejšie. „Až“ na štvrtom mieste sa umiestnil Lewis Hamilton a piaty skončil minulotýždňový víťaz Pierre Gasly.

Inak prebiehal prvý tréning v pokojnom tempe. Niektoré tímy sa sústredili viac na dlhé jazdy, ako napríklad Racing Point či McLaren. Stajňa z Wokingu v Mugelle skúšala nový nos, a tak v tréningu venovali dosť času testovaniu. To sa týka aj Sebastiana Vettela, ktorý sa síce umiestnil až trinásty, no ani on veľa kvalifikačných pokusov nezapísal.

Formula 1

LIVE

Live sa skončil

Možno vás zaujme

Komentáre