Hamilton kritizuje vedenie: Snažia sa o vzrušenie, ale ľudí vystavujú riziku | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton kritizuje vedenie: Snažia sa o vzrušenie, ale ľudí vystavujú riziku

Bezpečnostné vozidlo, reštart
zdroj: Mercedes

Na neskoré zhasnutie svetiel na bezpečnostnom vozidle, čo je moment, kedy líder pretekov dostane právomoc začať si voliť svoje tempo, sa sťažovali viacerí jazdci na čele s Valtterim Bottasom. Lewis Hamilton je v tomto smere na jednej lodi so svojím kolegom, hovorí, že snažiac sa o zlepšenie šou kladie FIA bezpečnosť až na druhú koľaj.

Valtteri Bottas odmietol akýkoľvek podiel viny a za pravdu mu dali komisári vo svojom rozhodnutí. Varovanie dostalo celkovo dvanásť pilotov, ale žiaden z úplného čela pretekov. Incident sa stal na nižších priečkach.

“Toto vôbec nebola Valtteriho chyba,” zastal sa svojho kolegu Lewis Hamilton, ktorý bol na reštarte hneď za ním a videl, že Bottas udržiaval stabilné tempo. “Je to tých, ktorí prijímajú rozhodnutia. Jasne sa snažia postarať o väčšie vzrušenie, ale dnes, nakoniec, ľudí vystavili riziku. Možno by to mali ešte premyslieť.”

Šesťnásobný majster sveta sa domnieva, že k nehode prispel neskorý signál. “Svetlá na bezpečnostnom vozidle zhasínajú čoraz neskoršie. My tam bojujeme o pozície, hlavne, keď získate pozíciu, ako sa Valtterimu podarilo získať pozíciu, keď bol na čele.”

“Jasné, že sa snažia do toho priniesť viac vzrušenia, ale dnes to už asi trochu presiahlo hranice. Ale on spravil presne to, čo by urobil každý jeden z nás,” doplnil na margo Valtteriho Bottasa Hamilton.

Valtteri Bottas dodal, že sa presne tento problém rozoberal na jazdeckom brífingu. “Myslím, že náš tím dnes ráno pred pretekmi otvoril diskusiu na túto tému, že tu to vyvoláva nejaké obavy. Oni v podstate povedali, že v tom budú pokračovať, pretože je to lepšie pre šou. Myslím, že to bola ich odpoveď.”

Možno vás zaujme

Komentáre