Podľa Seidla je najväčším favoritom na tretie miesto stále Racing Point | Magazín F1 - F1online.sk

Podľa Seidla je najväčším favoritom na tretie miesto stále Racing Point

Andreas Seidl
zdroj: Twitter/McLaren

Kedysi bol boj o pomyselný titul najlepšieho zo „zvyšku sveta“ bojom o štvrté miesto v pohári konštruktérov. S ústupom Ferrari z predošlých pozícii sa nám uvoľnilo tretie. Boj oň bude tuhý a v najlepšej pozícii je momentálne určite McLaren.

Tím z Wokingu si z Monzy odviezol 30 bodov, čo je najviac spomedzi všetkých ostatných. Tým sa v boji o tretie miesto pohára konštruktérov pomerne výrazne odpútal od najbližších prenasledovateľov. Partička okolo Andreasa Seidla má momentálne na konte 98 bodov, o 16 viac, než štvrtý Racing Point, ktorý boss McLarenu označil za svojho najväčšieho súpera v boji o tretie miesto.

„Myslím, že pokiaľ ide o čistý potenciál auta, tak Racing Point je stále najlepší. To sa ukáže najmä na trochu normálnejších tratiach, a práve tie sú pred nami,“ vyhlásil Seidl, ktorého cituje Autosport. „Ako tím ich však s našimi jazdcami a ďalším vývojom určite zabojujeme a vyzveme ich.“

McLarenu sa podarilo získať veľa bodov na vysokorýchlostnom okruhu v Monze. Na základe predchádzajúcich výsledkov však môžeme usúdiť, že aj na technickejších tratiach je tohtoročný monopost MCL35 dosť rýchly. Priznáva to aj sám Seidl.

„Na papieri by nám Mugello malo vyhovovať, no to sa len veľmi ťažko posudzuje, keďže každý sa snaží svoje auto vylepšovať. Boli tu nejaké vyjadrenia z Renaultu, že sa im podarilo urobiť ďalší krok. Bude zaujímavé sledovať, ako sa im v Toskánsku bude dariť.“

„Racing Point bude silný, Ferrari na niektorých tratiach takisto ukázalo, že s nimi treba v tomto boji rátať. Myslím si, že to bude tesná bitka nás všetkých,“ myslí si Seidl.

Koniec koncov, všetko bude závisieť od toho, komu sa podarí maximalizovať výsledok víkendu. Potrebujete dobrú kvalifikáciu, optimalizovať stratégiu, dobré pit stopy. V porovnaní s ostatnými sme v luxusnej pozícii, pretože máme dvoch silných pilotov, ktorí predstavujú pre tento tím veľký prínos.“

„Skrátka z toho vždy dostanú maximum, vďaka čomu sa môžeme tešiť z momentálneho umiestnenia. To je dôvod, prečo sme vlani mohli skončiť štvrtí a prečo sme teraz tretí,“ uzavrel Seidl.

Možno vás zaujme

Komentáre