Seidl: Vidíte jasný dôvod, prečo po ňom červený tím siahol | Magazín F1 - F1online.sk

Seidl: Vidíte jasný dôvod, prečo po ňom červený tím siahol

Carlos Sainz
zdroj: Twitter/McLaren

Carlos Sainz si v tejto sezóne už stihol vybrať dávku smoly. A napriek druhému miestu treba objektívne povedať, že veľa šťastia nemal ani v Monze. K druhému pódiu v kariére neprišiel ako slepé kura k zrnu, práve naopak, vďačiť zaň môže v prvom rade svojim jazdeckým kvalitám, ktoré ocenil i jeho šéf Andreas Seidl.

Do Veľkej ceny Belgicka ho nepustil technický problém, v Británii ho o dobré body pripravil defekt i zmarený pit stop. Mechanikom nevyšla zastávka v boxoch ani v Štajersku a mohli by sme pokračovať. Skrátka, pre Carlosa Sainza to bola v Monze dobrá satisfakcia, hoci ani v Taliansku mu šťastie nešlo naproti.  

„Od prvého kola bol neskutočný,“ povedal boss McLarenu Andreas Seidl na margo Sainzovho výkonu. „Nijako nás to neprekvapilo, všetci dobre vieme, čoho je schopný. Vidíte jasný dôvod, prečo po ňom červený tím siahol.“

„Bol to v jeho podaní výborný víkend už od samého začiatku, takých mal už v tomto roku mnoho.“

„Je to hrdina za volantom, ktorý z auta dostane maximum a presne to aj urobil. Ukázal skvelé štarty aj reštarty, predbiehacie manévere a zaslúžil si tento skvelý finiš,“ dodal Seidl.

McLaren možno trochu mrzí, že si nesiahol na víťazstvo, ktoré bolo naozaj blízko. Z Monzy však do Wokingu putuje obrovský balík bodov (celkovo 30), nik iný si z „chrámu rýchlosti“ neodviezol viac. To znamená, že McLaren si upevnil svoje tretie miesto v pohári konštruktérov, momentálne má 16 bodov k dobru na Racing Point.

„Sme trochu sklamaní, že nám to v závere nevyšlo na ten najvyšší stupienok. Načasovanie safety caru a červených vlajok nebolo práve najšťastnejšie,“ povedal Seidl. „Na druhú stranu sme však dokázali zarobiť na problémoch Mercedesu. Máme hromadu dobrých bodov a potvrdenie toho, že máme konkurencieschopné auto.“

Možno vás zaujme

Komentáre