fb pixel
logo F1online.sk

Polosuchý-polomokrý tretí tréning pre Leclerca, Albona a Alonsa

Charles Leclerc
© Twitter/F1
Milan Kubala
Milan Kubala8. 7. 2023

Tretí tréning na Veľkú cenu Veľkej Británie poznačilo premenlivé počasie. Nad silverstonským okruhom chvíľami pršalo, chvíľami bolo sucho a chvíľami len jemne kropilo. Najrýchlejšie časy tak pribúdali v prvej polovici jázd na suchej trati. Najrýchlejší bol nakoniec Charles Leclerc pred Alexom Albonom a Fernandom Alonsom.

Charles Leclerc v druhom tréningu vôbec nejazdil, a tak si chcel nedostatok jázd v sobotu vynahradiť. Z technického hľadiska už všetko prebehlo bez problémov — mechanici na jeho aute pracovali aj počas noci —, a uspokojivé boli aj jeho časy. S kolom 1:27,419 sa dostal na prvú priečku.

Dobré tempo potvrdili oba Williamsy. Alex Albon mal v úvode tréningu menšie elektrické problémy, no keď ich mechanici odstránili, Alex sa začal rozbiehať. Zastavil sa na druhej priečke so stratou necelých dvoch desatín. Logan Sargeant skončil siedmy, no ani jeho jazdy neboli celkom hladké. Uprostred stintu prezradil, že ho takmer popálil horúci vzduch v kokpite, ktorý začal prúdiť od pohonnej jednotky.

Tretie miesto si vyslúžil Fernando Alonso, ktorý v piatok sľuboval, že toho chce v treťom tréningu a najmä v kvalifikácii ukázať viac. Treba však rátať s tým, že v kvalifikácii bude mať viac súperov ako len Leclerca a Albona.

Štvrtý Pierre Gasly bol z dažďa nadšený a vyhlásil, že by mu vôbec nevadilo, keby pršalo aj v kvalifikácii. Hneď za ním evidujeme Lewisa Hamiltona, ktorého tímový kolega obsadil deviatu priečku. Mercedesy pôsobili oveľa lepším dojmom, za čo určite vďačia aj Mickovi Schumacherovi. Nemec bol na simulátore v Brackley až do tretej ráno nášho času.

Red Bully neukázali svoju silu. Max Verstappen sa nepustil do kvalifikačnej simulácie na mäkkých pneumatikách a posledné minúty na suchej trati využil na jazdy s použitými mediumkami. Sergio Pérez na stredne tvrdej zmesi neposkladal ani také dobré kolo ako jeho tímový kolega.

Šiesta pozícia patrí Carlosovi Sainzovi, za ktorým v prvej desiatke ešte skončili Logan Sargeant, Max Verstappen, George Russell a Júki Cunoda. Nyck de Vries tentoraz svojmu kolegovi stíhal, no vydrží mu to?

Druhá polovica tréningu sa odjazdila na polosuchej-polomokrej trati. Charles Leclerc a Lando Norris si vyskúšali, ako sa jazdí v takýchto podmienkach na slikoch, aby zistili, kedy je ideálny čas prezuť z intermediálok na gumy do sucha. V úplnom závere jázd aj oni prezuli na gumy so zeleným označením. Na okruhu totiž začalo vytrvalo pršať.

Kuan-jü Čou dnes odjazdil len dve kolá. Tím zbadal problém s dobíjaním batérie, ktorý sa pred koncom tréningu nepodarilo odstrániť.

Komisári budú po tréningu vyšetrovať McLaren za incident v boxovej uličke. Tím Norrisovi prikázal na jej konci zastaviť a mechanik z výfuku sňal zabudnuté vybavenie. K incidentu došlo až za bielou čiarou, za čo by McLaren mohol dostať pokutu.

Image

Na záver pripomeňme, že dnes máte poslednú šancu zapojiť sa do našej súťaže o mesačné predplatné DIGI GO, v ktorom nájdete aj stanice Sport1 a Sport2. Súťažíme na našom Facebooku aj Instagrame.