fb pixel
logo F1online.sk

Táto trať zvýrazní naše slabiny, myslí si Leclerc

Charles Leclerc
© Martin Trenkler
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík6. 7. 2023

Hodina pravdy pre Ferrari? Taliansky tím sa v Kanade a v Rakúsku rozhodne predviedol vo veľmi dobrej forme, aj keď náskok Red Bullu je naďalej obrovský. Scuderia sa po nasadení rozsiahlych vylepšení posunula dopredu, ale monopost SF-23 ešte potrebuje prejsť niekoľkými náročnými skúškami. Jedna z tých najnáročnejších ho podľa slov pilota Charlesa Leclerca čaká v Silverstone.

Ferrari si zatiaľ nemohlo preveriť, či urobilo pokrok v niektorých kľúčových oblastiach. Práca s pneumatikami a pretekové tempo vyzerali v Kanade a v Rakúsku sľubne, ale charakter týchto okruhov mohol dokonalo skryť niektoré slabiny červeného monopostu.

V Silverstone sa však už Ferrari pred ničím neskryje. Na tejto trati je kľúčová konkurencieschopnosť v rýchlych zákrutách a práca s pneumatikami. Scuderia si tu v rokoch 2021 a 2022 nepočínala vôbec zle, ale monopost SF-23 vyslal v tomto roku niekoľko signálov, ktoré Charlesovi Leclercovi nedodávajú sebadôveru pred štartom britského víkendu.

„Od Barcelony sme v skutočnosti nemali možnosť potvrdiť zlepšenie našej výkonnosti. V Rakúsku som však mal v aute skvelý pocit a naše tempo bolo lepšie než v prvej časti sezóny,“ povedal monacký pretekár novinárom v Silverstone.

„Nemali by sme sa však nechať uniesť. Red Bull je naďalej s obrovským náskokom vpredu a táto trať podľa mňa o niečo viac zvýrazní naše slabiny. Môžeme sa teda trápiť o niečo viac ako v Rakúsku,“ upozorňuje Leclerc, ktorý sa však do Silverstone veľmi tešil.

„Je to jeden z mojich najobľúbenejších okruhov, ak odrátame mestské trate, ktoré sú mojím jasným favoritom. Je to veľmi vzrušujúci okruh. Dúfajme, že si udržíme momentum z posledných niekoľkých pretekov a potvrdíme zlepšenie aj na tomto okruhu.“

„Red Bull bude podľa mňa tento víkend dosť výrazne vpredu, ale okrem toho to medzi nami, Mercedesom a Aston Martinom bude tesné. V Rakúsku sme boli rýchlejší, ale teraz to musíme potvrdiť na trati, ktorá zvýrazňuje naše slabiny vo vysokorýchlostných zákrutách. Očakávam vyrovnaný súboj,“ povedal Leclerc.

V Silverstone budú mať premiéru nové pneumatiky Pirelli a práve gumy sú aj vzhľadom na nedávnu minulosť Ferrari kľúčové. Vo voľných tréningoch sa tímy rozhodne nemôžu flákať.

„Počas voľných tréningov bude veľmi dôležité všetko vyhodnotiť a zistiť, aké rozdiely prinášajú tieto nové pneumatiky z hľadiska degradácie a ako musíme doladiť auto. Uvidíme, ale zatiaľ nevieme, či nám to pomôže,“ povedal Leclerc.

Súvisiace články