fb pixel
logo F1online.sk

Vylepšenia nám pomohli, ale s druhým miestom nikdy nie som spokojný, hovorí Leclerc

Charles Leclerc
© Twitter/Ferrari
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík30. 6. 2023

Pilot Ferrari Charles Leclerc v Rakúsku opäť dokázal, že pokiaľ ide o kvalifikačnú rýchlosť, patrí medzi absolútnu špičku. V tréningu aj v prvých dvoch častiach kvalifikácie to miestami vyzeralo, že Carlos Sainz je v lepšej pohode, ale v Q3 mu Monačan dokonalo vypálil rybník a siahal po nemalej senzácii, keď ho od pole position delilo necelých päť stotín sekundy.

Aj keď kvalifikácia, a zvlášť pre Ferrari, ešte nemusí nič znamenať, mohol to byť pre tím vynikajúci výsledok. Napriek tomu bola drobná strata druhého Leclerca na prvého Verstappena prekvapením. Scuderia okrem toho o štyri desatiny porazila Mercedes a o päť desatín Aston Martin.

„S druhým miestom nikdy nie som spokojný. Spokojný som len s prvým miestom,“ odpovedal Charles Leclerc s potmehúdskym úsmevom na otázku, či je šťastný alebo frustrovaný. „Dnes nám pole position ušla len o veľmi málo, ale zároveň musíme byť realistickí a pri pohľade na našu sezónu sa dá povedať, že toto bola pravdepodobne naša najlepšia kvalifikácia, teda možno okrem Baku.“

„Tím odviedol neuveriteľnú prácu, aby stihol pripraviť tieto vylepšenia čo najrýchlejšie. Myslím si, že práve tie nám dnes pomohli, ale ešte to musíme potvrdiť aj v pretekoch.“

„Je to horko-sladký pocit. Boli sme veľmi blízko k Maxovi, ale nie dosť blízko, čo je frustrujúce,“ dodal Leclerc.

Otázka je, či vylepšené Ferrari predvedie vytúžené zlepšenie aj v pretekovom tempe. Monopost SF-23 v Rakúsku ukázal, že zrejme nestratil nič zo svojej kvalifikačnej výkonnosti, ale tá tím v ostatnom roku a pol beztak netrápila. Ferrari musí na tento výkon nadviazať aj v pretekovom tempe.

„Pocit v tréningu bol celkom dobrý, rovnako ako v Montreale, ale stále je to pre nás veľký otáznik. Už v šprinte sa dozvieme viac, ale v sobotu môže pršať, takže to by sťažilo získavanie nejakých poznatkov o našom pretekovom tempe. V nedeľu však chceme tvrdo zapracovať a zistiť, či sme skutočne urobili krok vpred,“ povedal Leclerc.

Nech už bol s druhým miestom spokojný alebo nie, Charles sa počas celého rozhovoru usmieval a tváril sa spokojne. Rovnako tak odpovedal na otázku, či v sobotu radšej vezme body alebo do toho pôjde naplno.

„Dáme do toho všetko ako vždy. Dnes sme boli veľmi blízko k pole position. V sobotu budú v daždi vládnuť odlišné podmienky, ale pokúsime sa získať pole position pre šprint a potom sa uvidí,“ povedal Leclerc.