fb pixel
logo F1online.sk

Verstappen na ovládnutie voľného tréningu nepotreboval ani mäkké pneumatiky

Max Verstappen
© Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík30. 6. 2023

Jediný voľný tréning na VC Rakúska ovládol Max Verstappen. Keďže máme tento víkend na programe šprint, tímy a jazdci dostali len šesťdesiat minút na nájdenie správneho nastavenia. Do víkendu na Red Bull Ringu vkročil tou správnou nohou aj líder šampionátu Max Verstappen.

V prvom a jedinom voľnom tréningu na VC Rakúska sa nám neudialo veľa zaujímavého. Tímy päťdesiat minút nevybalili najmäkšiu sadu pneumatík. Častokrát sme videli, že po výjazde na trať zajazdili niekoľko rýchlych kôl s použitím DRS na stredne tvrdých alebo tvrdých gumách, potom plynulo pokračovali v pretekových simuláciách.

Rýchle pokusy sa tak jazdili na tvrdších zmesiach a s vyšším objemom paliva, takže z výsledkov nebolo možné nič súdiť.

Mäkké gumy vytiahli tímy až v samom závere a skúsili jeden alebo dva rýchle pokusy. Neurobili tak však všetci. Napríklad piloti Red Bullu siahli na konci po čerstvých mediumkách. Maxovi Verstappenovi to však nevadilo a s náskokom štvrť sekundy zničil všetkých konkurentov.

Red Bull bol tak o viac ako dve desatiny rýchlejší než obaja piloti Ferrari na mäkkých pneumatikách. Štvrtý Lewis Hamilton – takisto vytiahol z garáže softy – skončil až na štvrtom mieste a stratil vyše pol sekundy. Piate miesto obsadil Sergio Pérez.

Keďže toto je šprintotvý víkend, kvalifikácia je na programe už v piatok o 17:00 a určí poradie na štarte nedeľných pretekov.

FOM

Súvisiace články