fb pixel
logo F1online.sk

Leclerc začal „pomaly“ rokovať s Ferrari o novej zmluve

Charles Leclerc
© Scuderia Ferrari Press Office
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík29. 6. 2023

Od špekulácií o odchode z Ferrari a rokovaniach s Mercedesom, po správy o hotovej novej zmluve. Aká je vlastne situácia okolo Charlesa Leclerca? Podľa Monačana je pravda niekde uprostred. Pred novinármi v Rakúsku síce nevyzeral, že nový kontrakt je pripravený na podpis, ale priznal, že rokovania už začali.

Leclerc má platnú zmluvu do konca sezóny 2024, takže sa pri rokovaniach s Ferrari nemusí nikam ponáhľať. Scuderia mu od roku 2019, keď do tímu prišiel, nedokázala poskytnúť monopost, s ktorým mohol realisticky pomýšľať na zisk titulu. Keď sa k tomu pripočítajú strategické kotrmelce a problémy so spoľahlivosťou, bolo zarobené na poriadne pikantné špekulácie.

Leclerc však podľa vlastných slov nie je na odchode z Ferrari. Na verejnosti opakuje svoju lojalitu Ferrari a nie je voči svojmu tímu kritický – jednou z mála výnimiek bola kvalifikácia na VC Kanady –, takže spoločne s kvalitnými výkonmi si zaistil dobrú vyjednávaciu pozíciu.

„Pomaly, áno, pomaly sme o tom začali hovoriť,“ povedal na margo rokovaní o novej zmluve Charles Leclerc. „Nestanovil som si však žiadny konkrétny termín. Myslím si, že rok a pol je dosť dlhá doba.“

„Ak mám byť úprimný, tak o novej zmluve zatiaľ príliš nepremýšľam. Keď som povedal, že sme o tom začali pomaly hovoriť, tak to nie sú žiadne formálne alebo konkrétne rozhovory,“ dodal Leclerc, ktorý svoje tvrdenie musel poopraviť, keďže najprv povedal, že s Ferrari hovorí „iba sem-tam, ale nie je to nič zvláštne“.

Na trochu ľstivú otázku, či si chce pre rok 2025 nechať otvorené možnosti na jazdeckom trhu, už odpovedal Monačan podľa učebnice. „Milujem Ferrari a som tu šťastný,“ vyhlásil.

„Nehovorím, že si chcem nechať otvorené možnosti. Ferrari mi pomohlo dostať sa tam, kde som teraz. Nikdy som neskrýval, že som vo Ferrari nesmierne šťastný. Samozrejme, že ja ani tím nie sme spokojní s tým, ako na tom momentálne sme. Myslím si však, že pokračujeme správnym smerom,“ povedal Leclerc.

„Som presvedčený, že ideme správnym smerom. Ako som povedal, milujem Ferrari a som tu šťastný,“ zopakoval Charles svoje slová ako vystrihnuté z poučky o komunikácii s verejnosťou.

Na margo špekulácií, ktoré ho spájajú s Mercedesom, Leclerc povedal: „V takejto situácii som prvýkrát vo svojej kariére. Niežeby ma v minulosti nikto nechcel, ale doteraz všetky zmeny a prestupy – v podstate len prestup zo Sauberu do Ferrari – prebiehali pomerne hladko.“

„Teraz som však prvýkrát v kariére v odlišnej situácii, ale to nevadí. Sústredím sa len na jazdu, dúfam, že budem čoskoro vyhrávať s Ferrari a potom sa uvidí,“ dodal Leclerc.

Súvisiace články