fb pixel
logo F1online.sk

Verstappen o Pérezovi: Nebol by som spokojný, ale nie je to môj problém

Max Verstappen a Sergio Pérez
© Getty Images/Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík18. 6. 2023

Čo robiť v takej situácii? Keby ste svojho tímového kolegu zajazdili do zeme, prejavili by ste sympatie alebo len chladný realizmus? Taký Fernando Alonso by sa asi nepustil do Lanca Strolla, ktorého porovnanie s tímovým kolegom je v súčasnosti veľmi podobné, ako porovnanie Maxa Verstappena a Sergia Péreza. Holanďan to nakoniec nezahral „na city“ a na rovinu prehlásil, že ho Pérezove výsledky netrápia.

Trochu nám pripomenul Landa Norrisa, ktorý vlani neprejavil veľkú ľútosť nad Danielom Ricciardom. Takmer všetci jeho kolegovia jazdci reagovali na Austrálčanove trápenie slovami útechy a povzbudenia, ale nie Norris, ktorý bez okolkov prehlásil, že „nesúcití s niekým, kto nedokáže byť taký rýchly ako ja“.

Veľmi podobne sa k internému porovnaniu postavil aj Max Verstappen. Jeho tímový kolega ešte pred pár týždňami hovoril o titule, jeho otec dokonca prirovnal súboj Maxa a Checa k súbojom Prosta a Sennu, ale nech už jeho syn mal predstavovať kohokoľvek z tejto dvojice, nedokázal postúpiť do Q3 na troch podujatiach za sebou. To je pri pohľade na dominanciu Red Bullu obrovské zlyhanie.

„Nebol by som spokojný, keby som sa trikrát za sebou nedostal do Q3, ale beztak ma to netrápi,“ povedal po sobotnej kvalifikácii Max Verstappen. „Mám dosť práce na mojej strane garáže, aby všetko prebiehalo hladko. Venujem tomu všetku svoju pozornosť.“

Aj keď je až absurdne predčasné o tom hovoriť, tak Holanďan jednou rukou siaha na svoju tretiu korunu šampióna. Jedinou nádejou na vyrovnaný boj o titul bol jeho tímový kolega, ale ten má v súčasnosti dosť práce sám so sebou, nieto ešte s bojom o titul.

Na otázku, či vníma Pérezove problémy, Verstappen odpovedal: „Tím na tom možno pracuje, ale musíte sa spýtať ich. V piatok som mal plné ruky práce so zlepšovaním svojho auta, takže nad tým nemôžem premýšľať. Nie je to môj problém.“

Súvisiace články