Renault vraj zmení meno, bude z neho Alpine | Magazín F1 - F1online.sk

Renault vraj zmení meno, bude z neho Alpine

Logo Renault
zdroj: Renault

Zdá sa, že okrem Racing Pointu sa cez zimu bude premenovávať aj ďalší tím Formuly 1. Podľa informácií zahraničných médií by sa tak malo stať v prípade Renaultu, ktorého nové meno bude Alpine.

Renault tak chce podporiť svoju divíziu Alpine, ktorá bola založená už v roku 1955, ale znovuzrodenia sa dočkala až pred troma rokmi — po 22-ročnej prestávke. Od budúceho roku by sa tak Renault mal oficiálne volať “Alpine F1 Team powered by Renault E-Tech engines”. S informáciou prišiel portál racefans.net.

O rebrandingu sa začalo špekulovať po včerajších správach, že Cyril Abiteboul sa stáva šéfom Alpine, jednej z hlavných divízií Renaultu. “Bude to závisieť od neho, aby rozhodol, ako chce ísť na trh s týmito rôznymi značkami,” uviedol s odkazom na Lucu de Mea, nového šéfa Renaultu. “Ja len riadim tím.”

Abiteboulovou úlohou vraj bude vybudovať štruktúru Alpine tak, ako to spravil v prípade Renaultu v F1. “Máme nového CEO, Lucu de Mea, ktorý prišiel s jasnou víziou pre túto skupinu. Jedna vec, ktorú už oznámil, je tá, že má od Alpine veľké očakávania. Požiadal ma, aby som ako misiu — okrem toho, čo robím už teraz, a teda riadim tím — poskytol pár návrhov, aby sme okolo tej značky vybudovali organizáciu.”

“Momentálne je celá tá značka jedno auto, jeden model — A110. Chceme toho ale robiť viac, a na to potrebujeme organizáciu. Oddelenie konštruktérov, výrobné oddelenie, predajné, marketingové i komunikačné oddelenie. To by som chcel spraviť,” vysvetlil rodák z Paríža. “A to som spravil aj pre tento tím; vybudoval som infraštruktúru a platformu. To budem robiť aj na vrchole. Ale nemá to žiadne implikácie smerom k marketingovej stratégii.”

Ak by sa Renault skutočne rozhodol premenovať svoj tím na Alpine, zrejme by sme sa mohli dočkať aj návratu modrej farby na karosériu francúzskeho tímu. Spolu s Fernandom Alonsom by to mohlo prinavrátiť pár spomienok.

Možno vás zaujme

Komentáre