fb pixel
logo F1online.sk

Williams predstavil monopost FW45 aj sponzora Gulf

Williams FW45
© Screenshot/Williams
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík6. 2. 2023

Nastupuje Williams opäť na vzostupnú trajektóriu? Tradičný tím, ktorý skončil na celkovom poslednom mieste v štyroch z posledných piatich sezón, sa teší na novú sezónu. Kadečo sa v porovnaní s rokom 2022 zmení, v Grove majú nového pilota Logana Sargeanta, nového šéfa Jamesa Vowlesa a tiež nových sponzorov – medzi nimi aj americkú spoločnosť Gulf.

Williams neprežíva práve najjednoduchšie roky. Už to nie je rodinný tím okolo sira Franka Williamsa. Dnes je to firma riadená a vlastnená zámorskými investormi bez histórie vo svete motoršportu. Nedá sa im však vytknúť, že by vôbec nevedeli, čo robia. Angažovanie ľudí ako Jost Capito a potom James Vowles, prepustenie „platiaceho“ pilota Nicholasa Latifiha a uprednostnenie talentu a dlhodobých investícií v osobách ako Alex Albon či Logan Sargeant, rozhodne vyvolávajú sympatie.

Úspech či neúspech tímu v novom roku sa však nebude primárne točiť okolo vyššie spomínaných mien, ale od kvality nového monopostu, ktorý v utorok stajňa z Grove oficiálne predstavila. A vo Williamse nám okrem nového vzhľadu odhalili aj ďalšie novinky. Ako sa trochu očakávalo, prišli aj novinky o podpísaní nových sponzorov, medzi ktorými sa ocitla aj slávna spoločnosť Gulf Oil.

Vzhľad monopostu sa však príliš nezmenil. Lakovanie celkom jednoznačne vychádza z toho minuloročného (pokým z neho inžinieri s cieľom ušetriť váhu nezoškrabali väčšinu lakovania) a doplnili nálepky nových sponzorov a partnerov, z ktorých sa však žiadny nestal titulným sponzorom stajne z Grove.

„Williams Racing s hrdosťou predstavuje lakovanie, ktoré bude zdobiť nový monopost FW45 v novej sezóne Majstrovstiev sveta Formuly 1,“ hlásia oficiálne stránky tímu jednoznačne poukazujúc, že toto nie je skutočné auto, ale len „iba“ predstavenie nového lakovania.

„Sme tiež nadšení, že môžeme predstaviť nových hlavných partnerov – spoločnosti Gulf Oil, Stephens, Michelob ULTRA a PureStream, ktoré sa k tímu pridajú od sezóny 2023.“

„Dizajn lakovania je evolúciou FW44, zachováva vizuálne prvky značky, ktoré sa vyznačujú kontrastným kosoštvorcom a zábleskami červenej a modrej farby, čo stelesňuje vzrušujúcu novú éru Williams Racing. Tohtoročný dizajn sa vyznačuje zmenou na matné sfarbenie, aby zanechal na trati silnejší dojem,“ dodáva Williams.

Súvisiace články