Szafnauer tvrdí, že Péreza jeden deň bolela hlava, inak mu nič nebolo | Magazín F1 - F1online.sk

Szafnauer tvrdí, že Péreza jeden deň bolela hlava, inak mu nič nebolo

Sergio Pérez
zdroj: Racing Point

Sergio Pérez mal smolu a počas návštevy Mexika, ktorú absolvoval po Veľkej cene Maďarska, sa nakazil novým typom koronavírusu. Následne kvôli tomu vynechal dve podujatia v Silverstone, ale v Barcelone sa opäť vrátil do kokpitu.

Šéf Racing Pointu Otmar Szafnauer tvrdí, že Pérezovi v zásade nič nebolo a počas karantény mohol normálne trénovať. Vraj ho vôbec neprekvapilo, že sa do auta vrátil tak rýchlo.

„V podstate celý čas sa cítil dobre, len jeden deň mal bolesti hlavy,“ uviedol Szafnauer. „Sám nerozumel tomu, prečo nesedel v aute. Vo svojom apartmáne totiž počas karantény normálne cvičil, udržiaval sa fit a cítil sa skvelo.“

„Nechcem povedať, že to mal úplne asymptomatické, ale malo to k tomu veľmi blízko. Bolesti hlavy mal len počas jedného dňa. Ale ktovie, ak by ten vírus nemal, nebolela by ho v ten deň hlava tiež? Neviem,“ zamýšľal sa Otmar Szafnauer.

Sergio Pérez obsadil v španielskej kvalifikácii štvrté miesto a na rovnakej priečke prešiel aj cieľom, avšak kvôli päťsekundovému trestu je napokon evidovaný ako piaty.

Možno vás zaujme

Komentáre