logo F1online.sk

Pérez ľutuje, čo o Verstappenovi povedal po brazílskych pretekoch

Sergio Pérez
© Getty Images/Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík18. 11. 2022

Na Veľkej cene Sao Paula si Red Bull zažil podobnú kontroverziu, ako kedysi v Malajzii pri slávnom „Multi 21“. Max Verstappen odmietol v Brazílii prenechať svojmu tímovému kolegovi šiestu pozíciu, čím spustil obrovský kolotoč špekulácií a kritiky na vlastnú adresu. Čo sa tam presne stalo, sme sa nedozvedeli, no z následnej reakcie Red Bullu je jasné, kto v tíme hrá prvé husle.

Už po pretekoch začal tím s generálnym upratovaním celej kauzy, ktorú usilovne zametá pod koberec aj v Abú Zabí. Používa pritom celkom otvorené klamstvá, ktoré dokáže vyvrátiť ktorýkoľvek predplatiteľ služby F1 TV.

Sergio Pérez, ktorý v celej tejto kauze vystupuje ako „poškodený“, sa však pred novinármi zachoval ako správna tímová dvojka a ospravedlnil sa. Vraj za jeho slová tesne po pretekoch.

„Formula 1 je veľmi emotívny šport,“ povedal Pérez novinárom v Abú Zabí. „Neexistuje žiadny ďalší šport, kde môžete hovoriť v živom vysielaní, iba vo Formule 1. Sú to veľké emócie a v takom okamihu sa vám toho chce veľa povedať.“

„Určite ľutujem veľa vecí, ktoré som po pretekoch povedal, pretože sme sa s Maxom vrátili v našom vzťahu späť tam, kde sme boli predtým. Všetci sme pripravení posunúť sa ďalej,“ dodal Checo.

Verstappen ani Red Bull sa po Brazílii neospravedlnili. Teda až na vysielačku Christiana Hornera smerom k Pérezovi po pretekoch. V Abú Zabí sa nás tím následne pokúsil oklamať rozprávkou o tom, že Maxovi posunul informáciu o výmene pozícií neskoro. To však určite nie je pravda, keďže Verstappen dostal túto správu najneskôr v piatej zákrute posledného kola.

„Všetci sa tam dostali do veľmi zložitej situácie, ako tím, tak Max a aj ja. Myslím si, že sme to mohli zvládnuť lepšie. Samozrejme sa z toho poučíme a v budúcnosti budeme robiť veci inak. Tak by to malo byť, každý tím v padoku sa učí,“ hovorí Pérez.

„Našťastie to bolo iba posledných sto metrov pretekov, keď som zistil, že mi pozíciu nevráti. Určite to bol zlý pocit,“ spomína Pérez.

„Myslím si však, že som schopný to hodiť za hlavu. Mojou prioritou sú dobré pracovné prostredie, dôvera tímu a takisto dôvera k tímovému kolegovi,“ dodal Pérez, ktorý vyjadril presvedčenie, že sa bude môcť spoľahnúť na svojho tímového kolegu, keď to bude potrebné.