Brundle je zhrozený zo sily Mercedesu, Ferrari nebude mať šancu ani v budúcom roku | Magazín F1 - F1online.sk

Brundle je zhrozený zo sily Mercedesu, Ferrari nebude mať šancu ani v budúcom roku

Lewis Hamilton
zdroj: Twitter/Mercedes

Lewis Hamilton má na svojom konte už 86 víťazstiev a na Hungaroringu vybojoval svoju 90. pole position. Jeho štatistiky sú neuveriteľné a čoskoro môže prekonať i legendárny rekord Michaela Schumachera, ktorý vyhral 91 veľkých cien. Vyrovnať ho môže v Monze a prekonať v Mugelle, čo by sa mu paradoxne podarilo na tisícej veľkej cene tímu Ferrari a na ich domácej pôde. Pre červených by to bol klinec do rakvy.

Komentátor Sky Sports F1 Martin Brundle je rýchlosťou Mercedesu W11 unesený. Obdivuje ho a pred Mercedesom pomyselne sníma klobúk, no na druhej strane ho to vôbec neteší. Nikto z ostatných tímov totiž nemá reálnu šancu na boj o titul, čo pre Formulu 1 nie je dobrá správa.

„Ešte nikdy som nevidel monopost F1, ktorý dokáže byť takto prilepený k trati,“ uviedol Brundle vo svojom aktuálnom stĺpčeku. „A to hlavne v takých náročných zákrutách, ako sú maďarská štvorka a jedenástka.“

Podľa bývalého pretekára to miestami vyzerá tak, akoby jazdci Mercedesu ani nemuseli skladať nohu z plynu a v podstate nikdy nepotrebujú akúkoľvek korekciu volantom. Auto ide ako po koľajniciach.

„Asi by sme mali oslavovať excelenciu tohto tímu, ktorý vytvoril takýto stroj, ale ja som aj trochu smutný,“ pokračoval. „Skutočnosť je taká, že sú o ťažko uveriteľných desať sekúnd na kolo rýchlejší, ako ich vlastné dominantné autá zo začiatku hybridnej éry len spred šiestich rokov. A toto viete naplno oceniť len vtedy, ak stojíte priamo pri okruhu, prípadne ste za volantom.“

Ferrari sa naopak oproti minulému roku zhoršilo. „Kvôli sprísneniu pravidiel prišli o množstvo výkonu a tým pádom aj o rýchlosť na rovinke… Vidieť ich na piatom mieste konštruktérskeho šampionátu je bolestivé. Príliš s nimi nesympatizujem, pretože sa cítim byť oklamaný ich minuloročným výkonom, keď zjavne až príliš tlačili limity pravidiel, no na druhej strane sme sa z ich výkonov tešili a konečne sme mali vážneho súpera Mercedesu.“

„Toto je do veľkej miery aj ich balík pre rok 2021, pretože k dispozícii majú len zopár žetónov, vďaka ktorým môžu svoj výkon zlepšiť, takže na ich návrat na čelo si asi chvíľu počkáme,“ hovoril ďalej Brundle, ktorý pripomenul, že Ferrari dostalo na tomto mieste kolo aj v minulom roku.

„Nezabúdajme, že ak by Lewis na konci nezašiel do boxov pre nové gumy, vďaka ktorým získal dodatočný bod za najrýchlejšie kolo, tak by dostali kolo všetci okrem jeho kolegu Valtteriho Bottasa a Maxa Verstappena z RedBullu,“ vyjadril sa Brundle, ktorý Verstappenov výkon označil za „senzačný“.

Dostať sa medzi takto dominantné Mercedesy bolo podľa neho úžasné, ale vďačil za to hlavne chybe Valtteriho Bottasa na štarte. „Celkovo dnes Mercedesu v suchých podmienkach môže narobiť nejaké starosti len neskutočný talent a odhodlanosť Verstappena,“ dodal Martin Brundle.

Pred nami sú teraz dve podujatia v Silverstone. Brundle sa pred nimi obáva skutočnosti, že ak sa aj tam potvrdia silné stránky Mercedesu, ktoré sme videli v prvých dvoch podujatiach, bude to možno ešte dominantnejšie predstavenie.

Možno vás zaujme

Komentáre