logo F1online.skF1online.sk

Vettel: Tento rok zistíme, akí dobrí skutočne sme

Sebastian Vettel
© Aston Martin
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík10. 2. 2022

Tento tím má nepochybne oveľa vyššie ambície ako vlaňajšie siedme miesto. Aston Martin šípi po ťažkej sezóne 2021 veľkú príležitosť. Nové pravidlá sú pre prudko sa rozrastajúci tím veľkou príležitosťou, ale aj skúškou. Tuší to aj pilot stajne Sebastian Vettel.

Po sezóne plnej sklamaní späť do boja o popredné priečky? Ísť s „bubnom na zajace“, hlásať titulové ambície či zaveliť do boja o víťazstvá, by bolo predčasné. Projekt Aston Martinu potrebuje čas, ale jeho cesta nahor musí začať práve tu a teraz.

„V tomto okamihu každý dúfa, že bude na čele,“ povedal pri príležitosti predstavenia nového monopostu AMR22 Sebastian Vettel. „Dúfame, že budeme v oveľa lepšej forme než vlani. Môžeme vyvíjať, čo sme v minulom roku nerobili možno tri štvrtiny sezóny. Čaká nás teda veľmi odlišný rok.“

„Vlani sme vedeli, že to bude dlhá a náročná sezóna. Veríme, že táto bude lepšia,“ dodal štvornásobný šampión.

Aston Martin prechádza ohromnou rekonštrukciou. Tímu už nechýbajú peniaze, má štedrých sponzorov, buduje obrovskú infraštruktúru a naberá nových zamestnancov. Všetko smeruje k jedinému cieľu – víťaziť. Z kedysi veľmi efektívneho a štíhleho tímu sa stáva skutočný obor, čo však môže priniesť aj svoje negatíva.

„Zmeny v manažmente sú zakaždým trochu otrasom a zatackaním sa. Chce to preto trochu času,“ povedal Vettel. „Verme, že zvládneme dať všetko dokopy a napriek rastu budú naše procesy efektívnejšie.“

„Myslím si, že tento rok bude pre nás skutočným testom. Uvidíme, akí dobrí sme, pretože ako som povedal už vlani, nesústredili sme sa na nové upgrady, takže fakticky nič neukázali. Tento rok však budeme môcť predviesť, čo dokážeme vyprodukovať. Na základe toho by sme mali byť hodnotení,“ povedal bývalý pilot Ferrari či Red Bullu.

Avšak ako sa hovorí, keď sa rúbe les, lietajú triesky. V tomto prípade bol tou „trieskou“ bývalý šéf Otmar Szafnauer. Po jeho odchode sa okamžite spustila lavína špekulácií, že Vettel v tíme stratil svojho ochrancu. Sám Seb priznal, že ho odchod rumunského rodáka mrzí.

„Vždy som mal Otmara rád a podľa mňa je naozaj ľahké s ním vychádzať. Rozhodne bol ústrednou postavou tohto tímu. Dlho bol jeho súčasťou a veľa chalanov ho vďaka tomu dobre poznalo,“ hovorí Vettel.

„Zároveň sa však teším. Podľa mňa je Mike (Krack, pozn. red.) skvelý a veľmi sa teším na obnovenú spoluprácu s ním. Od každého, s kým pracoval, má naozaj vysoké hodnotenie. Je to skvelý chalan a má skvelého ducha. Snáď bude pre tím dobrou posilou,“ dodal.

Súvisiace články

Diskusia