Verstappen v tréningu opäť najrýchlejší, spoločnosť mu robili Ferrari | Magazín F1 - F1online.sk

Verstappen v tréningu opäť najrýchlejší, spoločnosť mu robili Ferrari

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Pirelli

Prvý tréning na Veľkú cenu Rakúska bol prekvapivo rušný. Hoci už máme za sebou celý súťažný víkend na Red Bull Ringu, tímy mali stále veľa práce a hneď od začiatku usilovne jazdili. Nakoniec viac ako polovica jazdcov odjazdila aspoň po 30 kôl. Z nich najviac kilometrov zajazdil Max Verstappen, ktorý bol zároveň i najrýchlejší.

K veľkému ruchu prispelo niekoľko faktorov. Tým prvým boli testy novej špecifikácie pneumatík, ktoré chce Pirelli predstaviť o dva týždne vo Veľkej Británii. Najskôr však s nasadením vylepšených zadných gúm musia súhlasiť tímy, ktoré sa majú rozhodnúť po dnešných previerkach. Každý pilot dostal dve nové stredne tvrdé sady, ktoré môže nasadiť kedykoľvek v rámci piatkového programu. Väčšina sa rozhodla nasadiť neoznačené gumy hneď na začiatku.

V porovnaní s minulým týždňom sa tiež ochladilo a Pirelli prinieslo o stupeň mäkšie zmesi. V odlišných podmienkach mali viacerí piloti problémy, najmä Ferrari a Mercedesy zvykli pri prvých dvoch brzdeniach zablokovať svoje kolesá.

Videli sme aj niekoľko hodín, Lance Stroll zaznamenal dva kritické momenty. Júki Cunoda okrem toho vyšiel na štrk za štvrtou zákrutou a Nikita Mazepin raz zablokoval nahnevaného Kimiho Räikkönena, raz sa roztočil v tretej zákrute a raz sa v rovnakej časti trate takmer zrazil s Lewisom Hamiltonom.

Prvý tréning uzavrel najlepším časom Max Verstappen pred Charlesom Leclercom a Carlosom Sainzom. Pripomeňme však, že Charles Leclerc zajazdil svoje najlepšie kolo práve na vývojovej sade pneumatík, rovnako ako ôsmy Pérez, trinásty Stroll a predposledný Latifi.

Valtteri Bottas skončil na štvrtej priečke pred Júkim Cunodom, Kimim Räikkönenom a Lewisom Hamiltonom. Mercedesy sa za rýchlymi časmi nehnali a celú prvú polovicu tréningu sa skôr venovali pretekovým nastaveniam.

V prvej desiatke máme ešte spomínaného Sergia Péreza, Pierra Gaslyho a Landa Norrisa.

V akcii sme videli aj troch nováčikov. Kuan-Jü Čou nahradil Fernanda Alonsa, Callum Ilott Antonia Giovinazziho a Roy Nissany si sadol do monopostu Georga Russella.

https://pbs.twimg.com/media/E5SPPz3XMAMsQXl?format=jpg&name=medium

LIVE

Live sa skončil