Leclerc odmieta, že by sa Ferrari uspokojilo s priemernosťou: Sme sebakritickí a chceme viac | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc odmieta, že by sa Ferrari uspokojilo s priemernosťou: Sme sebakritickí a chceme viac

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Ferrari sa medzi rokmi 2020 a 2021 podaril slušný progres. Napriek obmedzenému vývoju a naozaj strašným výkonom v minulej sezóne, bojujú Charles Leclerc a Carlos Sainz s McLarenom o tretie miesto Pohára konštruktérov. V Barcelone ukázal monopost SF21 solídny potenciál a dobrý výsledok by Scuderia mohla zopakovať aj v Monaku.

Ferrari bolo v Barcelone veľmi silné hlavne v treťom sektore. Šéf tímu Mattia Binotto i Charles Leclerc na margo toho povedali, že pred Monakom je to solídny prísľub. Niektoré vyjadrenia jazdcov i zástupcov tímu však pôsobia dojmom, akoby v Maranelle zabudli, čo musí byť hlavným cieľom Scuderie – boj o titul. Napríklad bývalý pilot Formuly 1 Ralf Schumacher prehlásil, že Ferrari sa uspokojilo s priemernosťou.

„Nepovedal by som, že tento tím je priemerný,“ vyhlásil Charles Leclerc pred domácou veľkou cenou. „Tvorí ho skupina nesmierne talentovaných ľudí, ktorí v rokoch 2017, 2018 a 2019 postavili auto schopné vyhrávať preteky. Navyše, za jeden rok sme sa dokázali dosť dotiahnuť, našu stratu na Mercedes sme za ten čas znížili na menej ako polovicu.“

„Ako tím skrátka nemôžete realisticky očakávať, že za rok doženiete stratu jeden a pol sekundy a stane sa z vás kandidát na titul. Na druhej strane však s takouto pozíciou spokojní nie sme, sme sebakritickí a chceme viac. Dobre však vieme, že to chce čas. Tvrdo pracujeme, aby sme Ferrari dostali tam kam patrí – do čela. Vidím, že máme pozitívny trend a sme na správnej ceste,“ dodal Leclerc.

Tomu sa na domácej trati v Monaku príliš nedarí. V roku 2017 tu vo Formule 2 nebodoval. O rok neskôr skončilo jeho účinkovanie (vtedy už ako pilota Alfy Romeo) poruchou bŕzd, kvôli ktorej zostrelil z trate Brendona Hartleyho. A nakoniec, v roku 2019 Ferrari strategickou chybou zapríčinilo Charlesove vypadnutie už v Q1. Snaha dohnať to v pretekoch skončila kolíziou a odstúpením.

„Je to jeden z mojich najobľúbenejších okruhov. Je to veľmi zvláštne, pretože som sa tu narodil a vyrástol. V minulosti som tu však mal dosť smoly, preto verím, že sa to v tomto roku obráti,“ hovorí Leclerc.

A aké budú ciele Ferrari na tohtoročnej Veľkej cene Monaka? „Realistickým cieľom je pre nás byť na čele stredu poľa ako v Barcelone. Nemali by sme snívať o bitke s Red Bullom a Mercedesom, pretože ešte nie sme na takej úrovni. Musíme byť realisti.“