Potvrdené! Cognizant novým titulným partnerom Aston Martinu | Magazín F1 - F1online.sk

Potvrdené! Cognizant novým titulným partnerom Aston Martinu

fotka k článku undefined
zdroj: Aston Martin

Tímy Force India a Racing Point zdobilo v posledných štyroch rokoch ružové lakovanie. Dôvodom bol titulný sponzor BWT. Aston Martin sa však takouto farbou prezentovať nemôže, tím už skôr ohlásil, že jeho farbou bude britská pretekárska zelená. To bolo v prudkom rozpore so želaním BWT, a tak sa cesty oboch rozišli a novým titulným partnerom Aston Martinu bude spoločnosť Cognizant.

„Nová éra oficiálne začala,“ hlásajú stránky Aston Martin F1. Po odhalení nových farieb na nový rok prišlo aj odhalenie nového titulného sponzora, ktorý je so sfarbením v podobne britskej pretekárskej zelenej plne stotožnený. Tím oficiálne ponesie názov Aston Martin Cognizant Formula One Team.

„Sme nadšení, že môžeme priniesť prvý pohľad na našu novú identitu a zároveň predstaviť našu víziu do budúcna. A nie je lepší spôsob, ako začať novú éru, než privítať nášho nového titulného partnera, americkú nadnárodnú IT firmu Cognizant,“ píšu oficiálne stránky tímu.

Zároveň hlása, že spolupráca nebude zďaleka spočívať len v poskytovaní sponzorských príspevkov, ale aj na technologickej úrovni. Tím takisto predstavuje nový vzhľad svojej webstránky a predstaví i nový „facelift“ pre svoje sociálne siete. Aston Martin takisto všetkých pozýva v marci do Gaydonu, kde sa nachádza sídlo automobilky a kde piloti tímu Lance Stroll a Sebastian Vettel predstavia úplne nové lakovanie monopostu pre rok 2021.

„Návrat Aston Martinu do Formuly 1 po viac ako šesťdesiatich rokoch predstavuje významný míľnik v histórii tohto športu. Každý vie, čo znamená Aston Martin, no vďaka Formule 1 prinesieme esenciu tejto značky na úplne nové miesta. Som nesmierne hrdý na to, že túto novú kapitolu môžeme začať s podporou spoločnosti Cognizant. V dobe digitálnej revolúcie si neviem predstaviť vhodnejšieho alebo cennejšieho partnera, ktorý by s nami spolupracoval. Chceme z Aston Martinu urobiť jeden z najväčších tímov v tomto športe,“ povedal Lawrence Stroll, predseda predstavenstva Aston Martin Cognizant Formula One Team.

„Sme nadšení z toho, že sme sa stali titulným partnerom tímu Aston Martin Cognizant F1 Team. Naše značky majú mnoho spoločného, oba sú to inovatívne spoločnosti, namierené vpred. Chápeme, akú silu majú moderné technológie a ich využitie pre našich zákazníkov,“ povedal šéf Cognizantu, Brian Humphries.

„Nemôžem sa dočkať, až začnem pracovať pre Aston Matin Cognizant Formula One Team. Čakajú ma mesiace plné objavovania a som odhodlaný pomôcť tomuto tímu stať sa ešte úspešnejším. Ani sa nenazdáme a uvidíme toto slávne opäť tam, kam patrí, na pretekárskych okruhoch. Som hrdý, že môžem byť súčasťou tejto cesty,“ povedal pilot tímu Sebastian Vettel.

„Vidieť Aston Martin späť vo Formule 1 je veľká vec, najmä s novým titulným partnerom, spoločnosťou Cognizant. Kedykoľvek prídem do továrne, cítim to vzrušenie a energiu. Sme pripravení. Tím je hladný a ja sa nemôžem dočkať štartu novej sezóny,“ dodal Lance Stroll.