Alonso sa nespokojnosťou súperov baví: Mali by sa upokojiť | Magazín F1 - F1online.sk

Alonso sa nespokojnosťou súperov baví: Mali by sa upokojiť

fotka k článku undefined
zdroj: Renault Sport

Tím Renault po niekoľkotýždňovom agitovaní dosiahol svoje. FIA upravila pravidlá a zmiernila požiadavky na pilotov, ktorí sa budú chcieť zúčastniť posezónnych testov v Abú Zabí. Tie mali pôvodne nálepku „nováčikovské“, no keďže sa ich zúčastní aj 39-ročný Fernando Alonso, ťažko ich teraz môžete tak nazvať.

Uvoľnenie pravidiel spôsobilo u súperov Renaultu značné rozhorčenie. FIA kritizujú za to, že „kašle“ na mladých pretekárov, ktorých šance dostať sa do súčasných monopostov F1, sú beztak takmer nulové. A keď sa konečne naskytne aspoň drobná príležitosť, zmenia pravidlá. A kritizujú aj samotný Renault, ktorý podľa ich názoru, môže pred zimnou prestávkou získať dôležitú spätnú väzbu od pilota s viac ako 300 veľkými cenami na konte.

„Viem, že sa o mne veľa hovorí,“ povedal Alonso televízii Sky Sports. „Rád vidím, že sa súperi nášho testu obávajú. Mali by sa uvoľniť, ešte sa len dostávam do tempa, nebudem nič vyvíjať.“

Španielsky pretekár tiež poukazuje na to, že sa hovorí len o ňom, pričom menoslov pilotov, ktorí môžu v Abú Zabí zasadnúť do kokpitu, je oveľa širší. Na druhú stranu je len Alonso tým, ktorý bude v sezóne 2021 pretekať súťažne.

„Myslím, že sa to týka aj Kubicu a taktiež Buemiho, o nich sa však veľmi nehovorí,“ myslí si rodák z Ovieda. „Je pochopiteľné, že po dvojročnej absencii potrebujem každý kilometer. Snáď si ten deň budem môcť užiť bez technických problémov a zajazdím pár kôl. Potrebujem skrátka nejaké kilometre.“