Haas pre rok 2021 potvrdil Mazepina | Magazín F1 - F1online.sk

Haas pre rok 2021 potvrdil Mazepina

fotka k článku undefined
zdroj: Haas F1 Team

Tím Haas F1 v utorok potvrdil, že jedným z jeho pretekárov pre rok 2021 bude aktuálne tretí muž priebežného poradia F2 Nikita Mazepin. Postupne to teda do seba všetko začína zapadať a predpokladá sa, že jeho kolegom bude Mick Schumacher.

Mazepin má 21 rokov a finančne ho podporuje jeho otec, ruský miliardár Dmitrij Mazepin. Má však aj značné jazdecké kvality, pretože v F2 pôsobí len druhý rok a nevodí si zle: na svojom konte má dve víťazstvá a celkovo šesť pódií.

“Som veľmi rád, že Nikita Mazepin bude v budúcom roku jazdiť v tíme Haas F1,” povedal šéf tohto zoskupenia Günther Steiner. “Z Nikitu sa stal vyzretý pretekár, ktorý prešiel všetkými juniorskými poschodiami. V roku 2018 skončil druhý v GP3 (za nebohým Anthoinom Hubertom), posledné dva roky strávil vo Formule 2.”

“Neviem sa dočkať toho, čo sa mu podarí dokázať v F1. Tešíme sa na to, že mu dáme príležitosť súťažiť na najvyššej úrovni svetového motoršportu. Pred nami je rekordný kalendár s 23 podujatiami, takže na trati strávi veľké množstvo času a spozná všetky nuansy špičkového pretekárskeho športu,” dodal Steiner.

Mazepin sa z motokár do monopostov dostal už v roku 2015, keď sme ho registrovali v sérii Formula Renault 2.0 NEC. Ďalšie dve sezóny sme ho mali možnosť vidieť v európskej F3, kde skončil len na dvadsiatom a následne na desiatom mieste.

“Stať sa pretekárom F1 je pre mňa splnením celoživotného sna,” uviedol Nikita Mazepin. “Dôveru, ktorú do mňa vložili Gene Haas, Günther Steiner i celý tím, si veľmi vážim. Mladému jazdcovi dajú príležitosť, za čo sa im musím poďakovať.”