Wolff a Lowe sa zastali Russella, taká chyba sa prihodí hocikomu | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff a Lowe sa zastali Russella, taká chyba sa prihodí hocikomu

fotka k článku undefined
zdroj: screenshot/FOM

Šéf Mercedesu pre F1 Toto Wolff sa po Veľkej cene Emilia Romagna postavil na stranu Georga Russella, ktorý patrí do kádra tejto spoločnosti. Súčasný pilot Williamsu spravil v Imole počas jazdy za safety carom zbytočnú chybu a vrazil do bariéry.

V danom okamihu pritom jazdil pred pretekármi Alfy Romeo, ktorí napokon skončili na deviatom a desiatom mieste – mal teda určitú šancu na body.

„Toto všetko je súčasťou vývojového procesu,“ povedal Wolff. „Lewis a Valtteri, ale pred nimi aj Nico, sú takí výnimoční hlavne preto, lebo majú množstvo skúseností.“

„Osobne si myslím, že asi každý potrebuje havarovať za safety carom. Už sme to videli aj v podaní tých skúsenejších a chybu pod tlakom spraví každý. To, čo spravil George, sa stalo už aj tým najlepším. Určite sa cíti strašne, ale zvládne to, ostane len jazva. Vďaka tomu bude v budúcnosti lepším jazdcom,“ dodal Toto Wolff.

Russella sa okrem toho zastal aj bývalý technický riaditeľ Mercedesu či Williamsu Paddy Lowe, ktorý s ním spolupracoval v oboch týchto tímoch. Pripomenul VC San Marína pre rok 1991, keď mal v zahrievacom kole podobný problém Alain Prost a napokon ani nevyštartoval.

„George Russell, hoď to za hlavu,“ uviedol Lowe. „Si skvelý. Predstav si, že trojnásobný majster sveta a jazdec Ferrari dostal v Imole šmyk už v zahrievacom kole. Každý robí chyby.“

George Russell absolvuje v F1 svoju druhú sezónu, doposiaľ však nebodoval. Za sebou má teda 34 štartov bez bodu a spolu s Brettom Lungerom mu v negatívnej tabuľke histórie patrí štvrté miesto. Nedávno predstihol bývalého pretekára Tyrrellu a Arrowsu Toru Takagiho, ktorý nebodoval 32-krát.