Vettel potvrdil, že kúpil akcie Aston Martinu | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel potvrdil, že kúpil akcie Aston Martinu

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Sebastian Vettel nebude od budúceho roka len jazdcom tímu Aston Martin, ale zároveň aj jeho akcionárom. Nemecký pretekár vo štvrtok potvrdil, že si kúpil podiely tejto automobilky.

Nový Aston Martin je často spájaný s Mercedesom a špekuláciami o väčšej investícii z jeho strany, ale aj s Totom Wolffom, dnes ešte stále šéfom Mercedesu, ktorého budúcnosť stále nie je vytesaná do kameňa.

“Sebastian je v prvom rade pretekár,” hovoril na margo Sebastiana Vettela a jeho účasti v Aston Martine Toto Wolff. “To neznamená, že by si nemohol kúpiť aj nejaké akcie. Hlavne teraz, keď je spoločnosť stále hodnotená nízko.”

Sebastian Vettel zrejme zacítil príležitosť, pretože presne to aj urobil. “Každý si môže so svojimi peniazmi robiť, čo chce. Aston Martin je verejná spoločnosť a hocikto má právo do nej investovať.”

“Ak sa ma spýtate, či som do nej investoval, tak na túto otázku odpoviem, že áno, investoval. Koľko? To je otázka, o ktorej sa nechcem baviť. Ale verím tomuto projektu — podpísal som s nimi zmluvu. Teším sa, keď zistím, čo spolu dokážeme budúci rok dosiahnuť,” vysvetlil rodák z Heppenheimu.

Čo má Aston Martin v pláne, že sa mu podarilo získať si investície Sebastiana Vettela a ostrieľaného a úspešného biznismena Tota Wolffa? Dozvieme sa zrejme v roku 2022.

Možno vás zaujme

Komentáre