Red Bull sa báť nemusí, Honda vývoj neutlmí | Magazín F1 - F1online.sk

Red Bull sa báť nemusí, Honda vývoj neutlmí

Red Bull RB15
zdroj: Red Bull Content Pool

Honda v piatok informovala o svojom zámere presunúť všetky vývojárske a konštruktérske zdroje z projektu Formuly 1 do svojej automobilky. Japonský výrobca však ubezpečuje, že sa tak nebude diať už v roku 2021, s Red Bullom bude stále spolupracovať naplno.

Uhlíková neutralita v roku 2050. To je vízia najvyšších predstaviteľov Hondy, ktorí chcú spraviť všetko preto, aby sa ju aj podarilo pretaviť do reality. Keďže však nejde o šprint, ale o preteky na dlhú trať, v Honde necítia nutkanie okamžite začať zatvárať kohútik Red Bullu.

“V tejto sezóne máme stále sedem pretekov,” podotkol Takahiro Hačigo, výkonný riaditeľ Hondy. “Budúci rok nás čaká ďalšia sezóna a my dáme do toho všetko, aby sme vyhrali. Budúci rok predstavíme novú pohonnú jednotku, aby sa nám spolu s Red Bullom darilo. Za cieľ si dáme zisk titulu.”

Naposledy sa Honda lúčila s Formulou 1 v roku 2008, keď okrem svojho motorárskeho programu zahodila aj trápiaci sa vlastný tím. Ten o rok neskôr v novom šate získal majstrovský titul. Teraz je pritom Honda v oveľa lepšej situácii, preto rozhodnutie odísť zamrzí nejedného fanúšika — hlavne po dlhom trápení, ktoré Honda vo Formule 1 zažila na začiatku hybridnej éry.

“Úvodné tri roky sme sa veľmi trápili, ale prekonali sme to,” s hrdosťou pokračoval Hačigo narážajúc na nevydarené roky spolupráce s McLarenom. Nasledovalo oveľa úspešnejšie obdobie a z Hondy sa dokonca stal jediný výrobca motorov, ktorý v hybridnej ére dokázal vyhrať preteky s dvoma rôznymi tímami.

Výkonný riaditeľ Hondy si to dobre uvedomuje a dúfa, že v takomto duchu uzavrie aj formulovú kapitolu. “Zatiaľ sme dokázali získať päť víťazstiev. Do istej miery si teda myslím, že s tými víťazstvami odchádzame s dobrou vizitkou. Budúci rok budeme pokračovať v odovzdávaní nášho maxima. Dúfame, že fanúšikovia budú aj naďalej stáť pri nás a podporovať nás.”

Možno vás zaujme

Komentáre