fb pixel
logo F1online.sk

Hamilton: Od Ferrari som relevantnú ponuku nikdy nedostal. Ak v F1 skončím, tak nadobro

Lewis Hamilton
© Twitter/Mercedes
Tomáš Masár
Tomáš Masár3. 10. 2023

Lewis Hamilton sa v najnovšom rozhovore pre švajčiarsky Blick rozhovoril na mnoho zaujímavých tém. Sedemnásobný šampión sa nechal počuť, že od Ferrari – napriek mnohokrát omieľanej lži – relevantnú ponuku nikdy neobdržal a taktiež utrúsil, že keď jedného dňa z najvyššej motoristickej súťaže odíde, viac sa už do nej nevráti.

V priebehu aktuálneho ročníka prichádzali médiá opakovane s informáciou, že sa má o Lewisa Hamiltona, ktorý vtedy ešte nedisponoval novou dvojročnou zmluvou s Mercedesom, intenzívne usilovať Ferrari. Scuderia mala najúspešnejšieho pretekára všetkých čias vraj lanáriť na vysoké 40 miliónové odstupné, čo však obe zainteresované strany behom chvíľky razantne dementovali.

Dnes sa o tejto „kačici“ rozhovoril Hamilton opäť. Nielenže zopakoval už predtým povedané, ale utrúsil, že ponuka zo strany Ferrari nepristála na jeho stole tak v tomto roku, ako ani v žiadnom z predchádzajúcich.

„Nikdy,“ odvetil víťaz dovedna viac než stých veľkých cien na otázku, či ho niekedy do svojich dŕžav lanárilo Ferrari. „Pravdou je, že sme viedli pár irelevantných rozhovorov, poznám tam veľa dobrých ľudí. Nikdy som sa však necítil byť pripravený na to presťahovať sa do Talianska.“

Hoci má Lewis, ako tvrdí on sám, pred sebou ešte niekoľko rokov v F1, jedného dňa bude musieť chtiac-nechtiac „zavesiť volant na klinec“. Keď k tomu časom predsa len dôjde, tak vraj definitívne a rozhodne nenapodobní kroky svojho dlhoročného rivala a súkmeňovca Fernanda Alonsa, ktorý sa do kráľovnej motoršportu vrátil napriek športovo pokročilému veku.

„Niečo také sa v mojom prípade nestane,“ povedal. „Keď sa to skončí, tak raz a navždy. Taktiež si neviem predstaviť byť súčasťou padoku alebo garáže v prípade, že by som nemohol naskočiť do auta.“

„Ako som už však povedal: ´nikdy nehovor nikdy´. Rovnako tak som nikdy nepovedal, že ôsmy titul bude pre mňa signálom na to, aby som skončil. To sa ale dozviem až v momente, keď ho získam,“ dodal Hamilton.