fb pixel
logo F1online.sk

V prvom tréningu sme v Suzuke sledovali Verstappenov návrat na čelo

Max Verstappen
© Pirelli Motorsport
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík22. 9. 2023

Veľká cena Japonska nám začala v ospalom a mimoriadne pokojnom tempe. V prvom tréningu na toto skvelé a tradičné podujatie sa nestalo takmer nič zásadné, nevideli sme ani žlté vlajky, nieto ešte červené. Najrýchlejšie časy jazdil v prvom tréningu Max Verstappen, ktorý si dal zrejme záležať, aby dal každému na známosť, že Red Bull nezopakuje zakopnutie zo Singapuru.

Verstappen bol v Suzuke na tvrdých pneumatikách rýchlejší než Sergio Pérez na mäkkých. Holandský pretekár po prezutí na softy zajazdil poriadne rýchle kolo, ktorým v podstate ukončil porovnanie jednotlivých tímov a jazdcov v prvom tréningu.

Aj keď jedenáste miesto jeho tímového kolegu Sergia Péreza ešte môže vytvoriť určité pochybnosti, prvá priečka Verstappena s náskokom 626 tisícin sekundy na druhého Carlosa Sainza dáva všetkým najavo, že Red Bull nikam neodišiel. Napriek tomu musíme pripomenúť, že tréningové programy jednotlivých tímov boli dosť nereprezentatívne a okrem toho prebiehali aj testy nových pneumatík Pirelli.

V každom prípade, tretie miesto nám v úplnom závere obsadil Lando Norris, na ktorého budeme tiež veľmi zvedaví, keďže McLaren by mal byť v Suzuke veľmi rýchly. Britský pretekár nám časom 1:32.392s rozdelil obe Ferrari.

Upozornil na seba aj domáci miláčik Júki Cunoda piatym miestom. Je to náznak, že vylepšené AlphaTauri sa po nasadení upgradov posunulo dopredu? Na to si ešte radšej počkajme, ale formu monopostu AT04 podčiarkol aj deviaty Liam Lawson.

Do najlepšej desiatky sa nám vošli aj oba Aston Martiny s Fernandom Alonsom na šiestom a Lancom Strollom na desiatom mieste. Siedme miesto obsadil Oscar Piastri a ôsme Alex Albon.

FOM

Súvisiace články