Alonso varuje Vettela: Návrat do F1 nie je jednoduchý | Magazín F1 - F1online.sk

Alonso varuje Vettela: Návrat do F1 nie je jednoduchý

fotka k článku undefined
zdroj: LAT Images/Aston Martin

Ľutuje Sebastian Vettel, že s odchodom do dôchodku nepočkal ešte rok? Keď bol Nemec v sezónach 2021 a 2022 pilotom Aston Martinu, tím nebol konkurencieschopný, ale v roku 2023 postavil vynikajúce auto a Fernando Alonso s ním vystúpil niekoľkokrát na pódium. Sebastian pravidelne dostáva otázky, či pomýšľa na návrat, ale ten by podľa Fernanda Alonsa nebol taký jednoduchý.

Vettel sa po Alonsovi, Laudovi, Prostovi a ďalších môže stať majstrom sveta, ktorý si nakrátko oddýchol od Formuly 1 a potom sa vrátil. Aj keď hovorí, že na reštartovanie svojej kariéry nepomýšľa, odmieta stopercentne vylúčiť túto možnosť.

Jeho niekdajší veľký rival Fernando Alonso dostal na štvrtkovej tlačovke v Singapure otázku, či ho Vettelove slová prekvapili. „Neviem, nebol som osobne prítomný pri tom rozhovore,“ povedal španielsky pretekár.

„Niekedy si prečítate nadpis a neviete presne, aký bol tón v jeho hlase a podobne. Je na ňom, aby sa nad tým zamyslel. Ako som však už povedal, keď sa do Formuly 1 vrátil Daniel, je to výzva. Návrat do F1 nemôžete podceňovať, pretože to môže byť náročné,“ povedal Alonso.

„El Nano“ zažil v Monze priam neviditeľný víkend. Aj keď už tradične dokázal maximalizovať výkonnosť svojho monopostu, na deviate miesto nebude spomínať ako na svoj najbrilantnejší výsledok.

Tento víkend nás však čaká Singapur, čo je veľmi odlišný okruh. Keď sme naposledy jazdili s veľkými zadnými krídlami, skončil Alonso v Holandsku na druhom mieste. „Dúfam, že tu budeme rýchlejší, ale ťažko povedať,“ hovorí Fernando.

„V Monze sme neboli konkurencieschopní, to je jasné. Dúfame, že na tejto trati budeme v lepšej forme, ale podľa mňa je to veľmi vyrovnané. Na niektorých mestských okruhoch, ako napríklad v Monaku, sme mali pocit, že sme na tom dobre. V Baku sme na tom však neboli dobre. Musíme si počkať a uvidíme,“ povedal Alonso.

Aston Martin spadol minulý víkend za Ferrari na celkové štvrté miesto. Boj s Mercedesom o druhé miesto Pohára konštruktérov však zostáva ešte pomerne otvorený a v Silverstone dúfajú, že by doň ešte mohli prehovoriť.

„Myslím si, že do Abú Zabí to bude ešte dlhá sezóna. Výkonnosť všetkých bude kolísať zhora-dolu. V priebehu roka sme mali na niektorých pretekoch pocit, že sme druhí najrýchlejší, na iných sme však boli piaty alebo šiesty. Ťažko teda predpovedať,“ hovorí Alonso.

„Cítime však sebadôveru. Máme výsadu, že sa nám podarilo zaradiť do boja s najlepšími tímami a stále si užívame každý víkend. Musíme na to ísť preteky po pretekoch a chopiť sa našich šancí. Ak dokážeme pozbierať veľa bodov, budeme bojovať o celkové druhé miesto,“ dodal Fernando.