Pérez: Ak nepatrím do Red Bullu, nájdem si miesto inde | Magazín F1 - F1online.sk

Pérez: Ak nepatrím do Red Bullu, nájdem si miesto inde

fotka k článku undefined
zdroj: Getty Images/RB Content Pool

Sergiovi Pérezovi sa musíme v týchto dňoch opäť venovať. Aj keď Christian Horner a Helmut Marko neustále opakujú, že Mexičanova budúcnosť pre rok 2024 je zaručená, hlavne Rakúšan vysiela zmiešané odkazy.

Keď vás novinári neustále bombardujú otázkami o vašej budúcnosti, nie je to vôbec príjemné, ale keď tieto dohady priživuje aj jeden z vašich šéfov, tak to by nejeden z nás zvažoval, či nám stojí za to pokračovať v takomto zamestnaní.

V jednom z posledných rozhovorov uviedol Pérez pre DAZN, že chce vo svojej kariére pokračovať bez ohľadu na rozhodnutie Red Bullu. Dal tak jasne najavo, že aj keď mu Helmut Marko nedávno pripomenul príchod štvrtého potomka na svet, Checo sa rozhodne nechystá uzavrieť v rodinnom kruhu a kosiť trávnik na záhrade.

„S takou sezónou, akú sme zažili v tomto roku, je dôležité, aby som v nasledujúcich pretekoch cítil, že môžem prispieť. Ak pre ročník 2024 (vzhľadom na nasledujúce vyjadrenia myslel Checo zrejme rok 2025, pozn. red.) nepatrím do Red Bullu, budeme sa musieť poobzerať po ďalších alternatívach,“ prehlásil Pérez.

„V súčasnosti sa sústredím hlavne na prítomnosť v tomto tíme, víťazstvá na ďalších pretekoch a na ďalšie tituly s Red Bullom. Mám zmluvu do konca budúcej sezóny a niekedy v budúcom roku si sadneme a budeme o tom hovoriť,“ dodal Pérez.

Tomu sa v poslednom období predsa len darí o niečo lepšie, aj keď chyby sa neustále opakujú. Platilo to v Holandsku a ani kvalifikácia v Monze neprebiehala podľa Mexičanových predstáv. Po druhom mieste v Taliansku sa však opäť cítil sebavedomo a hlásal, že sa vracia do starej formy. Tieto slová potvrdil aj pre DAZN.

„Do tejto druhej časti sezóny vstupujem plný entuziazmu. Teraz je cieľom vrátiť sa na pódium. Zlé časy sú za mnou. Teraz sa v aute cítim omnoho komfortnejšie a podľa mňa nás čaká dobrý záver sezóny,“ povedal Pérez.

Na margo tímového kolegu pokračoval slovami: „K Maxovi som sa dostal dosť blízko. V súčasnosti jazdí na veľmi vysokej úrovni. S autom je perfektne zladený, kým ja nie. Každý víkend sa trápim a neviem sa dostať do formy, ale určite som sa dosť priblížil. Dúfam, že dokážem takto pokračovať aj v nasledujúcich pretekoch,“ povedal Checo.