V prípade mojej neprítomnosti ma zastúpi na boxovom múre d’Ambrosio, hovorí Wolff | Magazín F1 - F1online.sk

V prípade mojej neprítomnosti ma zastúpi na boxovom múre d’Ambrosio, hovorí Wolff

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes

Manažérska kariéra bývalého pilota Jérôma d’Ambrosia slušne napreduje. Belgičan nastúpil v roku 2023 na post šéfa pre vývoj jazdcov, z ktorého dozerá hlavne na pôsobenie juniorských pilotov stajne. Je však zrejmé, že jeho úlohy a povinnosti sú omnoho širšie. Potvrdil to aj šéf Toto Wolff, ktorý nepriamo priznal, že d’Ambrosio je jeho neoficiálnou pravou rukou.

Bývalý pilot Virginu, Marussie a Lotusu sa po skončení pretekárskej kariéry vydal na manažérsku dráhu. K Wolffovcom má pomerne blízko, keď od októbra 2020 pôsobil ako zástupca šéfa tímu Formuly E Venturi, ktorým bola v tom čase Totova manželka Susie.

V novembri 2021 sa stal bossom stajne, ktorá sa pod jeho vedením dočkala najúspešnejšej sezóny v histórii svojej existencie s desiatimi pódiami v šestnástich pretekoch a celkovým druhým miestom v hodnotení tímov.

Na začiatku sezóny 2023 sa trochu nečakane objavil v garáži Mercedesu. Jeho rola je pritom očividne širšia, ako „len“ riadenie jazdeckého programu.

„Keď nebudem prítomný na podujatí, zastúpi ma Jérôme,“ prehlásil rozhodne Wolff pre Auto Hebdo. „Je pravda, že za jedenásť rokov môjho šéfovania Mercedesu sa to stalo len trikrát, ale aj na takýto scenár sa musíte pripraviť.“

„Teraz si musí získať dôveryhodnosť v tíme a v padoku. Stále má čas, ale v prípade, že tam nebudem môcť byť, zasadne na moje miesto,“ povedal rodák z Viedne.

Wolff v lete utrpel nejaké zranenie, keď sa na sociálnych sieťach objavila jeho fotografia so zafačovanou rukou. Samozrejme, nikto netvrdí, že d’Ambrosio sa bude musieť tejto úlohy zhostiť už v Holandsku, ale Wolffove slová sú dobrým svedectvom vcelku vysokého postavenia tohto muža v štruktúrach Mercedesu.

„Jérôme odviedol minulý rok v tíme Venturi veľmi dobrú prácu. Je to malá organizácia, ktorá sa ani neblíži k štruktúre s 2500 ľuďmi, ako je tá naša. Musím však povedať, že v priebehu veľkej ceny je polovica jeho nápadov rozumná, čo je pozoruhodne vysoké číslo. James Allison mi často pripomína, že v 50 percentách prípadov hovorím rozumne, druhá polovica sú nezmysly,“ smeje sa Wolff.

„Aby som však hovoril vážne, musíte mu dať čas, ale mám dojem, že má správne kvality, aby sa zhostil tejto úlohy,“ dodal.