Norris o progrese McLarenu: Odľahlo mi | Magazín F1 - F1online.sk

Norris o progrese McLarenu: Odľahlo mi

fotka k článku undefined
zdroj: Martin Trenkler

Keď podpíšete zmluvu s tímom do roku 2025 a vaše auto má problém absolvovať celú dĺžku pretekov, na pohode vám to určite nepridá. Presne takto sa musel začiatkom tohto roka cítiť Lando Norris, keď sledoval obrovské problémy svojho tímu na predsezónnych testoch a na prvých pretekoch sezóny v Bahrajne. Dnes sa však zdá, že tento príbeh bude mať šťastný koniec.

McLaren urobil v prostrednej časti sezóny obrovský pokrok, ktorý Landovi vyniesol dve druhé miesta. Niečo také by na začiatku sezóny netipoval ani ten najväčší fanúšik stajne z Wokingu. Odľahlo aj samotnému Norrisovi, ktorého tieto úspechy zbavili nepríjemných otázok, či neurobil veľkú chybu, keď s týmto tímom podpísal dlhodobú zmluvu.

„Asi vždy pocítite trochu úľavu, keď sa vám ťažkosti podarí premeniť na taký veľký zvrat udalostí,“ priznal britský pretekár novinárom. „Aj keby sa nám podarilo urobiť len polovičný krok, považovali by sme to za dobrý signál, takže je to určite úľava, ale pre celý tím, nielen pre mňa.“

„Počas zimy sme urobili pomerne veľký krok späť s cieľom všetko prehodnotiť, takže aj preto sme sa dosť zdržali s nasadzovaním nových dielov. Dopriali sme si však čas a vedeli sme, že musíme zostať trpezliví,“ povedal Norris.

Aj keď budú žiadaných jazdcov ako on vždy sprevádzať špekulácie, podpis zmluvy do roku 2025 sa z dnešného pohľadu nezdá ako taký zlý nápad. „Prechádzate si frustrujúcim obdobím aj ťažkými časmi, ale nikdy mi nenapadlo, že toto nie je miesto, kde chcem byť.“

„Samozrejme, prišli časy, keď som si prial konkurencieschopnejšie auto a hladší začiatok sezóny, pretože takéto trápenie v úvode roka určite neposilní vaše nádeje. Vždy som však bol v tomto tíme veľmi spokojný a stále mu veľmi verím, že dokáže dosiahnuť stanovené ciele a zároveň moje ciele, ktorými sú vyhrávať preteky a tituly s McLarenom,“ hovorí odvážne Norris.

„Keď prídu vylepšenia a úspechy ako boli tieto, samozrejme, že je to úľava. Sú to veľmi pozitívne signály, že vďaka jednému upgradu dokážeme prekonať Aston Martin a Ferrari, takisto bojovať s Mercedesom a nebyť ďaleko od Red Bullu,“ dodal Lando.